Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Hedeflerimize Doğru Yürüyüşümüze Asla Ara Vermedik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kütahya'da yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı vermesinin yanında, Kütahya'da yapımı tamamlanan işleri anlattı.
Erdoğan: Hedeflerimize Doğru Yürüyüşümüze Asla Ara Vermedik
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos 1922-2022 Büyük Zafer’in 100. Yılı Etkinlikleri ve Kütahya Toplu Açılış Töreni‘ne katıldı. Törende yaptığı konuşmada 30 Ağustos’un önemini anlatan Erdoğan, Dumlupınar zaferinin 100’üncü yılı vesilesiyle Kütahya’ya geldiklerini, aynı zamanda tamamlanan eserlerin açılışını yapmak istediklerini söyledi.

Osmanlı Devleti’nin Birinci Dünya Savaşı’nda dört bir yanda yedi düvele karşı savaştığını ve birçok yerde zafer kazandığını ancak İstanbul’un işgali ve Sevr dayatmasıyla dermansız hale bırakıldığını hatırlattı.

“İstiklal mücadelesini, Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde Anadolu’ya taşıyan milletimiz, varını yoğunu ortaya koyarak hazırladığı ordusuyla Kocatepe ve Dumlupınar’da yeni bir destanın girizgahını yapmıştır.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  30 Ağustos zaferini kazanana kadar yapılan mücadeleleri anlattı.

Konuşmasına “Türk’e kefen biçilemeyeceğini 26 Ağustos’ta Afyon’da başlayıp, 9 Eylül’de İzmir’de sona eren bu kıyamla tüm dünyaya ilan ettik.” sözleriyle devam etti. O dönemde İslam dünyasının dört bir yanından ülkemize yardım yağdığını söyledi.

Büyük Tarruz öncesinde, bugün olduğu gibi ülkenin askeri gücünden mali kaynaklarına tüm imkanlarını sorgulayarak bu işin olmayacağını söyleyenler olduğunu fakat sonuçta mücadelenin imanla, kararlılıkla, azimle, inançla kazanıldığını herkesin gördüğünü belirtti.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan: İçinde Bulunduğumuz Asrı Türkiye Yüzyılı Yapacağız

Erdoğan: Hedeflerimize Doğru Yürüyüşümüze Ara VermedikArdından iktidarda oldukları süre boyunca Kütahya’da yapılan faaliyetleri ve ekonomide gelinen aşamaları anlattı.

Kütahya’ya son 20 yılda 26 milyar lira yatırım yapıldığını, eğitimde 2685 adet yeni derslik inşa edildiğini, ikinci devlet üniversitesi olarak Kütahya Sağlık Üniversitesi’ni kurduklarını, yurtlardaki yatak kapasitesini 12 bin 493’e ulaştırdıklarını, toplam 46 adet spor tesisi inşa ettiklerini, sosyal yardımlarda ise toplamda 1,7 milyar lira dağıttıklarını açıkladı.

Yatırım tutarı 5,5 mişyar lirayı bulan 344 projeyi bugün resmen hizmete aldıklarını söyledi.

Türkiye’nin yıllar önce tercihini istihdam ve üretimden yana yaparak, ekonomik modelini değiştirdiği için küresel fırtınadan en az kayıpla çıkacağını dile getirdi. Sene başından bu yana alınan tedbirlerin, vatandaşların günlük hayatını olumlu şekilde etkilediğini açıkladı.

Avrupa’nın doğal gaz sorunuyla uğraştığını, marketlerde rafların boş olduğunu ve başlarında hiçbir sorun yokmuş gibi davrandıklarını belirtti.

Tarım Kredi Kooperatifleri ile vatandaşlara ucuz ürün satmaya başladıklarını, sayısı 1300 olan marketi, süratle 3000’e çıkaracaklarını anlattı.

“İçinde bulunduğumuz asrı, Türkiye yüzyılı haline getirmekte kararlıyız.” diyen Erdoğan, dünyanın en büyük 10 ülkesi olmayı hedefleyen bir vizyonun, son 20 yılda verilen mücadeleler sayesinde oluşturulduğunu açıkladı.

Sözlerine “Gelişmiş ülkeler dahil tüm dünyanın dengeleri bozulurken biz hedeflerimize doğru yürüyüşümüze asla ara vermedik.” ifadesiyle devam ederken, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen 2023 hedeflerini adım adım hayata geçirdiklerini söyledi.

Erdoğan’ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Erdoğan'ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı MesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yazılı olarak yaptığı açıklamada da 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajını yayımladı.

“Milletimizin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki kardeşlerimizin ve dünyanın dört bir yanında hayatlarını idame ettiren tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum.” diyen Erdoğan, milletin her türlü yokluk ve imkânsızlığa rağmen yürüttüğü kurtuluş mücadelesini, 30 Ağustos 1922’de bir zaferle sonuçlandırdığını belirtti.

30 Ağustos’un Türk milletinin neleri başarabileceğinin ve nelerden vazgeçebileceğinin bir ispatı olduğunu söyledi.

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, o zaman gösterilen mücadelenin Büyük Taarruz’a ilham veren iradenin hala kalplerde olduğunun göstergesi olduğunu dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın