Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Açılış Tarihini Duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü açılışının 18 Mart tarihinde gerçekleştirileceğini duyurdu. Detaylar şu şekilde...
Cumhurbaşkanı Erdoğan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Açılış Tarihini Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yakın zamanda faaliyete girmesi beklenen 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışının ne zaman gerçekleştirileceğini duyurdu.

Daha önce köprünün açılış tarihi olarak 26 Şubat işaret edilmişti. Yeni açıklama ile açılış daha ileri bir tarihe ertelenmiş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale Köprüsü paylaşımı
Kaynak: Twitter

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı paylaşımda, “Planlanandan bir buçuk yıl önce tamamladığımız, bir an evvel milletimizin hizmetine sunmak için 26 Şubat’ta açmayı planladığımız 1915 Çanakkale Köprümüzün açılışını, vatandaşlarımızın talebi üzerine Çanakkale Zaferi’mizin yıl dönümünde, 18 Mart’ta gerçekleştirme kararı aldık.” ifadelerini kullandı.

1915 Çanakkale Köprüsü, 89 kilometresi otoyol ve 12 kilometresi bağlantı yolu olmak üzere toplam 101 kilometre uzunluğunda olacak. Yol Malkara-Çanakkale Otoyolu’na bağlanacak.

Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu’nun bir parçası olacak olan köprü, Silivri ile ile Balıkesir arasında bağlantı kurulmasını sağlayacak. Köprü dünyanın en uzun orta açıklıklı asma köprüsü olarak faaliyete girecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.