Yatırım yapmaya başla!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti Sempozyumu’nda Ekonomi Vurgusunu Yineledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17. yılında Ak Parti Sempozyumu'nda konuştu. Ekonomi üzerine önemli noktalara değinen Cumhurbaşkanı'nın açıklamasından detaylar şu şekilde;
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti Sempozyumu’nda Ekonomi Vurgusunu Yineledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17. Yılında AK Parti Sempozyumu’nda konuştu. İşin ekonomi tarafından küresel bir boyutu olduğunun açık olduğunu ifade eden Erdoğan, ülkemize yönelik ekonomik bir saldırı olduğu vurgusunu yineledi. “Ekonomiyi bir silah olarak kullanıyorlar,” diyen Erdoğan, ABD’nin sadece Türkiye’yi değil, pek çok yeri ekonomik açıdan hedef aldığına dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ekonominin gerektirdiği teknik tedbirleri aldık, alıyoruz,” ifadelerini tekrarladı. İş dünyasına da seslenen Erdoğan, herkesin işine dört elle sarılması gerektiğini söyledi. Daha çok üretip, daha fazla ihraç edileceğini dile getirdi. İstihdamın artırılması gerektiğini belirtti. Dışarıdan alınan ürünlerin daha iyisini ve kalitelisini üretip, Türkiye’nin dışarı satması gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ABD ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa, diğer tarafta Samsung var,” dedi.

“Amerika’nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız” diyen Erdoğan, Samsung ve Vestel Venüs vurgusu yaptı. Doların Türk lirası karşısında 4,8 seviyesinden bir anda 7 seviyesinin üzerine çıkışını anormal olarak tanımladı. Mevcut manzarayı;

“Türkiye’nin 1994 ve 2001 krizinde, ülkemizde veya 10 yıl önceki mortgage krizinde olduğu gibi bankaları mı battı? Hayır. Bugün ülkemiz dünyadaki en sağlam bankacılık sistemlerinden birine sahiptir. Borçlarımızı tıkır tıkır ödediğimiz gibi, kamu borç stokunun ödemesi konusunda Avrupa’nın en iyisiyiz. Türkiye üretemez duruma mı düştü? Hayır. Hamdolsun ekonomimiz tıkır tıkır çalışıyor. İhracatta turizmde rekorlar kırdığımız dönemden geçiyoruz. Bir savaşa mı girdik? İşgale mi uğradık? Siyasi kaos mu yaşıyoruz? Hayır. Tam tersine kendi topraklarımızda da bölgede de huzurun güvenin teminatı bir ülke durumundayız.” şeklinde açıkladı.

Mevcut duruma her zamankinden daha farklı bir bakış açısı ile bakmak gerektiğini diğer getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “milletimin bu konuda kararlılığına inanıyorum. Onlar yoğun şekilde şu anda Türk lirasını hemen alıp, doları bankalara bozdurduğunu görüyorum. Mesela bu. Dolar, hemen bozdurulup Türk lirasının onurunu korumamız işte bunlara en güzel cevap olacaktır,” dedi.

“Bunları söylerken kendimizi dev aynasında görmek gibi yanlışa kapılmıyoruz. Kendimize güveniyoruz; ama eksiklerimizi de iyi biliyoruz,” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan; cari açık, faizler, enflasyon gibi sorunların çözülmesi gerektiğini dile getirdi. Bu sorunları her daim göz önünde bulundurduklarını ifade etti ve “gerçekten ekonomik gücüyle mütenasip olmayan bir konuma yerleştirilmeye çalıştığını da biliyoruz,” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum