Yatırım yapmaya başla!

Cuma Günü Miskinliğini Önlemek için Öneriler

Cuma Günü Miskinliğini Önlemek için Öneriler

Haftanın son iş gününde çalışmak için hiç ama hiç enerjiniz kalmaz ve aklınız hafta sonu yapacaklarınızla meşgul olur. Tam bir eziyet günü gibi gelir ve bir an önce mesainin bitmesini gözlersiniz. Ama bu şekilde düşen performansınız, yöneticinizin de gözünden kaçmaz ve size kötü yansır. Eğer kendinizi toparlamaz ve her Cuma aynı moda girerseniz, yöneticinizin sizin için kötü rapor vereceğinden emin olabilirsiniz.

Tüm haftanın yorgunluğunun biriktiği ve hemen herkesin enerjisinin düştüğü bir gündür, Cuma. Elbette Cumartesi günü çalışanlar için pek öyle sayılmaz ve onlar için de “yarın neden tatil değil ki?” düşüncesiyle geçen bir gündür. Veriminizin iyice düşmesi dikkatlerden kaçmaz ve kariyerinizi bu nedenle mahvedebilirsiniz. Bu nedenle Cuma gününü miskin bir şekilde geçirmemek ve enerjinizi son bir çabayla yükseltmek için harekete geçmelisiniz.

Cuma gününü verimli geçirmek için birkaç öneriyi sizlerle paylaşmak istiyoruz:

Yapmaktan Hoşlandığınız İşlerle İlgilenin

Yapmaktan Hoşlandığınız İşlerle İlgileninBazı işleri yapmayı diğerlerine göre daha çok seviyor ve eğlenerek yapıyor olabilirsiniz. Cuma günü yani haftanın son iş gününü, bu tarz sevdiğiniz işlere ayırın. Özellikle Cuma öğleden sonrası için bu işleri planlayın. Bu şekilde sıkıcı işlerle aklınızı daha da meşgul etmemiş ve iş performansınızı da düşürmemiş olursunuz. Haftanızı bu şekilde planlayarak çok daha verimli bir performans sergileyebilirsiniz. Performansınızın en yüksek olduğu hafta başında dikkat gerektiren işleri yapıp, hafta bitimine doğru daha basit işleri sıralamanız iyi olacaktır.

15 – 20 Dakika Kestirin

15 – 20 Dakika KestirinÖzellikle Cuma öğleden sonra olduğu zaman iyice miskinlik çökecektir. Yemeğinizi de yemenin rehaveti ile iş çıkış saati gelmek bilmez ve ortada ruh gibi dolanmaya başlarsınız. Bunu yaşadığınız zaman kendinize 5 dakika ayırın ve gözlerinizi kapatın. Bu sayede üretkenliğinizi geri kazanacak ve günün geri kalanı için gerekli enerjiyi alacaksınız. Birçok araştırma gün içerisinde kısa süreli uyumanın üretkenliği artırdığını ve daha birçok faydası olduğunu gösteriyor. Araştırmalar, 15 – 20 dakikalık uykunun kaybettiğiniz enerjiyi geri getireceğini kanıtlamış durumda. Her gün şekerleme yapmanın faydalarından da daha önce sizlere bahsetmiştik.

Kendinizi Geliştirmek için Zaman Ayırın

Kendinizi Geliştirmek için Zaman AyırınCuma günü öğleden sonra için kendinizi geliştirecek bir şeyler yapmayı deneyin. Tabi işlerinizi aksatmadan bunu yapmalısınız ve yöneticinizin bundan haberi olmalıdır. İşinize yarayacak ve üretkenliğinizi artıracak bilgiler edinmek için ölü geçen bu günü tercih edebilirsiniz. Yaptığınız işle ilgili olarak videolar izlemek, online derslere katılmak, blogları takip etmek gibi aktiviteler için Cuma günü tercih edebilirsiniz. Elbette bu yaptığınız işlerin mevcut işinizi etkilemesine izin vermemelisiniz.

Mini Egzersizler Yapın

Mini Egzersizler YapınBastıran uykunuzu ve üzerinizdeki ağırlığı gidermenin en iyi yollarından birisi de egzersizlerdir. Haftanın yorgunluğuyla bitkin düşen vücudunuzu yeniden canlandırabilmek için ofiste yapabileceğiniz egzersizleri uygulayabilirsiniz. Öğle yemeğinden sonra mesainiz başladığında kısa bir mola verecek yapacağınız birkaç egzersiz hareketi sizi canlandıracaktır. Kaybettiğiniz enerjiniz yerine gelecek ve günün geri kalan kısmında eziyet çekmeden, yöneticinizle papaz olmadan haftayı bitireceksiniz.

Egzersiz yapmak için vaktiniz yoksa veya ortamınız müsait değilse, bir kahve molası verebilirsiniz. Bu sırada temiz hava almak için balkon veya terasa çıkabilirsiniz. Güneş ışığından faydalanabilir ve son bir enerji toplayarak günü sonlandırabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum