Yatırım yapmaya başla!

Cubeyr: “Kaşıkçı’nın Katillerini Suudi Arabistan Yargılayacak”

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, bugünkü açıklamasında Kaşıkçı zanlılarının ülkesinde yargılanacağını söyledi. Detaylar aşağıda;
Cubeyr: “Kaşıkçı’nın Katillerini  Suudi Arabistan Yargılayacak”

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, bugün yaptığı açıklamada Cemal Kaşıkçı cinayeti şüphelilerinin Suudi Arabistan’da yargılanacağını söyledi. Soruşturmanın zaman alacağını vurgulayan Suudi Bakan, Bahreyn’in başkenti Manama’daki güvenlik zirvesindeki konuşmasında Kaşıkçı olayının bir medya histerisine dönüşmesine rağmen ABD – Suudi ilişkilerinin kuvvetli olduğunu kaydetti.

Adil el-Cubeyr ayrıca ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin Körfez Arap ülkelerinin destekleyebileceği “rasyonel, gerçekçi” bir dış politikaya sahip olduğunu dile getirdi. İlaveten, Suudi Arabistan’ın İran’ın Orta Doğu’daki karanlık vizyonuyla mücadele ettiğini bildirdi.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, Suudi ve Türk kolluk kuvvetlerinin Türkiye’de olayı birlikte araştırdıklarını da belirtti.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr Açıklama Kaşıkçı cinayeti şüphelilerinin Suudi Arabistan’da yargılanacağını açıklayan Adil el-Cubeyr’in zirvedeki ABD’ye yönelik yorumları da dikkat çekti. Çünkü Cubeyr, konuşmasında ABD ile Suudi Arabistan ilişkilerinin güçlü olduğunu söyleyerek Trump yönetimi için övgü dolu ifadeler kullandı.

Ayriyeten “Söylediğim gibi konu araştırılıyor, gerçeği öğreneceğiz, sorumlu olanları sorumlu tutacağız ve böyle bir şeyin tekrar yaşanmaması için mekanizmalar geliştireceğiz” dedi.

Kaşıkçı Cinayetinde GelişmeCubeyr, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin geleceğiyle ilgili olarak ise “Türkiye dost bir ülkedir, aramızda iyi yatırım ve ticaret ilişkileri bulunuyor” ifadelerini kullandı. Öte yandan, Kaşıkçı olayının ardından Suudi Arabistan’a silah göndermeme kararı alan Almanya hakkında ise ülkesinin bir süredir Almanya’dan silah almadığı yorumunda bulundu.

Bahreyn’deki konferansta konuşan bir diğer isim de ABD Savunma Bakanı James Mattis oldu. Kaynaklardaki bilgilere göre ABD Savunma Bakanı Mattis, Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili doğrudan Suudi Arabistan’i hedef almayarak olayla ilgisi olduğu düşünülen Suudilerin vizelerinin iptal edildiğini hatırlattı.

Bunun yanında Mattis gazetecinin öldürülmesi gibi olayların Orta Doğu’daki istikrar için tehdit olduğunu aktardı. Kaşıkçı’nın diplomatik bir kurumdaki ölümünün “hepimizi ilgilendirmesi gerektiğini” söyleyen Mattis, “ABD gazeteci Kaşıkçı’yı susturmak için bu tür acımasız eylemlere göz yummayacak” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum