Yatırım yapmaya başla!

Crytek Geliştiricisinden PlayStation 5 için Övgü Dolu Sözler

Crytek geliştiricisi Ali Salehi, PlayStation 5’in Xbox Series X modelinden daha güçlü olduğunu iddia etti.
Crytek Geliştiricisinden PlayStation 5 için Övgü Dolu Sözler

Oyun dünyasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Özellikle 2020 yılı içerisinde oyuncular yeni konsol modelleri ile tanışma fırsatı bulacak. Sony’nin PlayStation 5 ile Microsoft’un Xbox Series X ile sahneye çıkacağı bu yıl, oyuncuların seçimi açısından zor bir dönem olacak. Her iki konsola dair pek çok yeni özellik ortaya çıkmış durumda. Yüksek performans vadeden konsollar, tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Her iki konsolun teknik özellikleri karşılaştırıldığında Xbox Series X’in PlayStation 5’e göre kağıt üzerinde daha güçlü olduğu görülüyor. Ancak geliştiricilerin farklı fikirlere sahip olduğu söylenebilir. Son olarak konuyla ilgili oyun şirketi Crytek’ten bir geliştirici bu yönde açıklamalarda bulundu. Bir zamanlar büyük beğeni toplayan Crysis ve Hunt’ın geliştiricisi olan Crytek, PS5’in rakibinden üstün olduğunu düşünüyor.

Crytek’ten PS5 Açıklaması

Crytek’ten PS5 Açıklaması

Piyasaya sürdüğü oyunlar ile adından sıkça söz ettiren Crytek bünyesindeki geliştirici Ali Salehi, beklenen konsollara dair önemli açıklamalarda bulundu. Salehi yaptığı açıklamasında PlayStation 5’in geliştiriciler için daha yüksek performans sunduğunu söyledi. Kodlama tarafında Xbox Series X’e göre PlayStation 5’in daha güçlü olduğunu söyleyen Salehi, kendilerine verilen özgürlüğe vurgu yaptı.

Geliştirici açıklamasında “PS5 son derece basit ve geliştiricileri özgür kılan pek çok yeteneğe sahip.” diye konuştu. Sony’nin konsolunda bulunan ultra hızlı SSD ürününe de dikkat çeken Salehi, hızlı sürdürme özelliğinin 1 saniyeden daha kısa bir sürede gerçekleştiğini söyledi.

Her iki konsoldan hangisini tercih edeceğine dair soruya cevap veren Salehi, “Bir programcı olarak PS5’in çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Xbox Series X’te PS5’e göre bir avantaj gösterebilecek programcı bulabileceğinizi düşünmüyorum.” açıklamasını yaptı. Bu yıl içerisinde her iki konsolun da tanıtılması bekleniyor. Fiyatlarına dair bazı tahminler yapılsa da henüz net bir açıklama yapılmış değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum