Yatırım yapmaya başla!

Crytek Gelecek PlayStation ve Xbox Konsollarının Teknolojisini Değerlendirdi

Tanınmış oyun geliştiricisi Crytek, yakın gelecekte hayatımıza girecek PlayStation ve Xbox konsollarına dair önemli açıklamalarda bulundu.
Crytek Gelecek PlayStation ve Xbox Konsollarının Teknolojisini Değerlendirdi

FPS oyun tutkunları geçmiş yıllarda piyasada yer almış Crysis serisini hatırlayacaktır. Üç oyundan oluşan seri zamanında büyük beğeni toplamıştı. Oyunun geliştiricisi Crytek’ten daha sonra ise yeni bir oyun gelmemiş ve tabiri caizse sessizliğe gömülmüştü. Türk girişimciler tarafından kurulan şirket yakın zamanda epeydir süren sessizliğini bozmaya hazırlanıyor. Şirket 27 Ağustos’ta yeni oyunu Hunt: Showdown’u tanıtacak.

Sektörün tanınmış geliştiricilerinden Crytek, yeni oyununa dair geri sayıma devam ederken son gelişmeleri de değerlendirmeyi ihmal etmedi. Bilindiği üzere yakın gelecekte hayatımıza yeni oyun konsolları girecek. Microsoft ve Sony’nin yeni konsolları henüz tanıtılmadı ancak pek çok sızıntı mevcut. Crytek bilinenler eşliğinde yeni konsollara dair gelişmeleri değerlendirdi.

Crytek Beklenen Ürünleri Yorumladı

Crytek Beklenen Ürünleri Yorumladı

Sony’nin PlayStation 5 ve Microsoft’un yeni Xbox konsoluna dair bekleyiş heyecanı devam ediyor. Geri sayımın sürdüğü şu günlerde Crysis’in geliştiricisi Crytek, yeni ürünlerin sahip olacağı donanımlara dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yeni konsollarda SSD üniteleri olacağı biliniyor. Crytek gelecek oyun konsollarında SSD ünitesinin olmasını devrim olarak niteliyor.

Gelişmeleri memnun edici olarak değerlendiren oyun geliştiricisi bununla beraber oyun motorlarının da değişime ayak uydurması gerektiğini düşünüyor. Crytek yetkilileri yeni Xbox ve PlayStation ürünlerinin 2020 yılının sonuna doğru çıkacağını doğruladı.

Yeni konsollarda SSD ile beraber Ray Tracing ve 8K çözünürlük olmasının sevindirici olduğunu belirten yetkililer, bunun 120 FPS deneyim sunacağını ifade ediyor. Şirket yetkilileri SSD ürünleri sayesinde yeni nesil oyun konsollarında yükleme ekranlarının ortadan kalkacağını iddia etti.

Xbox’ın Patronundan Bulut Değerlendirmesi

Xbox’ın Patronundan Bulut Değerlendirmesi

Oyun endüstrisinde beklenen tek ürünler yeni nesil konsollar değil. Bilindiği üzere gelecekte bulut oyun servisleri hayatımıza girecek. Şu anda Google Stadia’ya dair geri sayım sürüyor ve yakın zamanda resmi olarak yayınlanacak. Pek çok oyun şirketinin de bulut sektörüne ilgili olduğu biliniyor. Konuyla ilgili son açıklama Xbox’ın başındaki isim Phil Spencer’dan geldi.

Spencer bulut oyun teknolojisinin gelecekte hayatımıza gireceğini ve bunun kaçınılmaz olduğunu söyledi. Ancak bu teknolojinin tamamen hayatımızda yer alması için tahmin edilenden daha fazla zaman olduğunu söyleyen Spencer, “Bulut oyun endüstriye yön veren yönlerden biri. Bana göre bir oyuncu olarak ne yapmak istediğinizle ilgili ve video oyunları oynatan bir kutuya sahip olmanın kötü bir şey olduğunu veya gereksiz bir şey olduğunu söylemeye çalışmıyorum.

Bence oyunculuğun bir parçası olarak bulutun kaçınılmazlığı kesinlikle doğru. Ancak telefon, Surface Hub veya Xbox olsun, artık sahip olduğumuzdan daha fazla cihazımız var. Cihazların gittiği ve her şeyin buluttan geldiği bir dünya bugün içinde yaşadığımız dünya değil.” diye konuştu.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Microsoft ile Sony’nin bulut destekli oyun altyapısı geliştirmek için işbirliği yaptığı ortaya çıkmıştı. Google Stadia’nın tanıtılmasından kısa bir süre başlayan ortaklık, Microsoft Azure projesine yönelik çalışmalar yapıyor. Bulut destekli oyun servisi gerçeğini kabul eden şirketler bu alana yönelik yatırımlar yapsa da yakın gelecekte somut bir adım atmaları beklenmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum