Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CryptoQuant Uyardı: Bitcoin’in Bir Sonraki Büyük Hamlesi Ne Zaman?

CryptoQuant, BTC fiyatının aşırı değerli mi yoksa düşük değerli mi olduğuna bakarak, fiyatın bu boğa piyasasında zirveye ulaşıp ulaşmadığını açıkladı. Detaylar;
CryptoQuant Uyardı: Bitcoin’in Bir Sonraki Büyük Hamlesi Ne Zaman?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı, son 24 saat içinde bir düzeltmeyi sürdürmeden ve 68 bin dolara yakın bir seviyeye düşmeden önce kısa bir süre için 70 bin dolarlık (70.597 dolar) psikolojik bariyeri aştı. Fiyat, haber yazımı itibarıyla ise özellikle iflas eden kripto para borsası Mt. Gox tarafından beş yıl sonra ilk kez 2,9 milyar dolarlık Bitcoin’in hareket ettirilmesinin de etkisiyle 68 bin dolar civarında seyrediyor.

Kripto analitik platformu CryptoQuant, yakın vadede bir kırılma gerçekleşecek gibi görünmese de, verilerin, boğa piyasasının hala bitmediğini gösterdiğine dikkat çekti. Kuruluş tarafından yapılan son analiz, Bitcoin fiyatının potansiyel olarak daha fazla kazanç için hazırlandığını ortaya koydu.

Haziran’da Bitcoin Dirilişi mi?

Piyasa değerinin gerçekleşen değere (MVRV) oranını inceleyen CryptoQuant’ın raporu, mevcut boğa piyasasının sona ermekten çok uzak olduğunu belirledi.

Tarihsel olarak, önemli bir gösterge olan Piyasa Değeri / Gerçekleşen Değer (MVRV) oranının, geçmiş boğa piyasalarında 4,83 ve 3,97 ile zirveye ulaştığı bilgisini veren platform, şu anda MVRV oranının yalnızca 2,78‘e ulaşmış durumda olduğunu bildirdi.

CryptoQuant, MVRV Oranına Dikkat Çekerek BTC'de Yükseliş Bekliyor
Kaynak: CryptoQuant

Bu durumun BTC’nin henüz aşırı değerlenmiş bölgeye girmediğini gösterdiğine ve bunun, dünyanın önde gelen kripto para biriminin daha fazla fiyat artışı potansiyelinin göstergesi olduğuna dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

CryptoQuant, bu bilgilendirmelerin ardından, Bitcoin’in Mart 2024’te aşırı ısınmış bölüme girmesinden bu yana iki aydan fazla süren uzun bir yatay hareket ve ayarlama dönemi sonrasında Haziran ayı başlarında başlayacak olası bir yükseliş eğilimini öngördüğünü ifade etti.

Varlık, geçen yıl yaklaşık yüzde 152 oranında artış gösterdi. Yalnızca 2024’teki büyümenin yüzde 60’ından fazlası, Ocak ayında spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması ve son halving (yarılanma) olayından kaynaklandı.

Bitcoin Fiyatı Bugün Dalgalı Seyir İzliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Galaxy CEO’su Mike Novogratz da yakın zamanda verdiği bir röportajda, son yarılanmanın ve ETF’lerin kitlesel olarak benimsenmesinin yılın ilk çeyreğinde Bitcoin’in fiyat gidişatı üzerindeki etkisinden bahsetti ve piyasanın dikkatinin FED’in faiz oranlarına ilişkin eylemlerine kaydığını ekledi.

Novogratz ayrıca, FED, kısa vadeli faiz oranlarını düşürene kadar Bitcoin’in 55 bin ila 73 bin dolar aralığında işlem görmesinin beklendiğini, bunun da daha geniş ekonomik politikalardan etkilenen göreceli bir istikrar dönemine işaret ettiğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.