Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CryptoQuant CEO’su Facebook’un Bitcoin Alabileceğini Söyledi

CEO, BTC temellerinin ve kurumsal Bitcoin talebinin eskisi gibi güçlü kaldığına inanıyor.
CryptoQuant CEO’su Facebook’un Bitcoin Alabileceğini Söyledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Blockchain analiz platformu CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’e dair önemli açıklamalarda bulundu. Kripto para bir süredir düzeltme sürecinde ve 56.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Young bunun teknik bir düzeltme olduğuna ve BTC’nin gücünü koruduğunu belirtiyor.

CEO ayrıca finans kurumlarının hala dünyanın en büyük kripto para biriminin peşinde olduğuna ve Coinbase aracılığıyla aktif olarak satın aldığına inanıyor. Ki Young Ju, Facebook gibi finans kurumlarının yakında Bitcoin almaya başlayabileceğini ifade etti. Birçok şirket ve hedge fon, Coinbase’deki OTC masaları aracılığıyla BTC satın alıyor.

Coinbase BTC çıkışı
Kaynak: CryptoQuant

Kurumsal yatırımcılar uzun vadeli depolama için varlıklarını Coinbase Custody’de bulunan soğuk cüzdanlara çekiyor. Diğer yandan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg geçtiğimiz günlerde bir paylaşım yaptı. Zuckerberg paylaşımında iki keçisinden birinin adını Bitcoin koyduğunu belirtti.

Topluluktan bazıları bunu, Zuckerberg’in yakında gerçek bir Bitcoiner olduğunu kabul edebileceğinin veya BTC’yi Facebook’un bilançosuna koymayı seçebileceğinin bir işareti olarak gördü.

CryptoQuant CEO’su, BTC’nin 48.000 – 60.000 dolar aralığında işlem görmesi nedeniyle finansal kurumların Şubat ayından bu yana kripto para birimini aktif olarak satın aldığını belirtti. Şirketin verilerine göre, bu dönemde, hedge fonları ve diğer kurumlar, Coinbase’den soğuk depoda saklamak üzere 154.000 BTC satın aldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%