Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CryptoQuant BTC Fiyatını Uçurabilecek Gelişmeye Dikkat Çekti!

CryptoQuant, tarihsel döngünün gerçekleşmesi durumunda Bitcoin fiyatının yakın zaman içinde yeniden yükselebileceğini öne sürdü. Detaylar haberin devamında;
CryptoQuant BTC Fiyatını Uçurabilecek Gelişmeye Dikkat Çekti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amiral kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun zamandır beklenen yarılanma (halving) olayının ardından fiyatında dalgalanma yaşamaya devam ediyor. Ancak analistlerin büyük bölümü, yatay ve inişli çıkışlı hareketlere rağmen mevcut piyasa döngüsünde Bitcoin’in fiyatına ilişkin iyimser olmaya devam ediyor.

Blockchain analiz platformu CryptoQuant’ın ünlü analisti SignalQuant ise Coinbase Premium trendinin negatife dönmesinin BTC fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabileceğine değindi.

Analist, Coinbase Premium Endeksi‘nin, Binance’teki BTC/USDT çifti ile Coinbase Pro’daki BTC/USD çifti arasındaki yüzde farkını temsil eden bir gösterge olduğunu belirtti. Binance’in küresel bir kullanıcı tabanına sahipken, Coinbase’in daha çok ABD pazarına odaklandığı, bu iki büyük kripto borsasındaki fiyatların arasındaki farkın her iki demografinin alım satım davranışları hakkında fikir verdiği bilgisini verdi.

Coinbase Premium Endeksi Sıfıra Yakın

Coinbase Premium pozitif bir eğilim gösterdiğinde, Bitcoin’in Coinbase’teki fiyatının Binance’tekinden daha yüksek olduğunu, çünkü ilkinde daha fazla satın alma baskısı olduğunu gösterdiğini ifade etti. Bununla birlikte, negatif bir eğilimin, Binance’te listelenen fiyat yükseldikçe Coinbase’in daha büyük bir satış baskısı gördüğünü gösterdiğini bildirdi.

SignalQuant'ın BTC Yükseliş Analizi Yayımlandı
Kaynak: CryptoQuant

CryptoQuant’ın analizine göre geçmiş veriler, Bitcoin fiyatının genellikle Coinbase Premium trendi negatif olduğunda toparlandığını ve düşüş trendinden yükseliş trendine dönüş yaptığını gösteriyor. Grayscale’in Grayscale-SEC davasını kazanması ve GBTC’yi ETF’e dönüştürmesiyle fiyatta önemli bir yükseliş yaşanması buna örnek olarak gösteriliyor.

GCM Yatırım Banner

Coinbase Premium Endeksi şu anda sıfıra yakın pozitif bölgede seyrediyor. Ancak trendin negatife kayması halinde Bitcoin fiyatının toparlanması bekleniyor.

Analist, sözlerinin devamında, “Tarihsel model kendini tekrar ederse, biraz daha beklersek ve trend negatife döndükten sonra toparlanmaya yatırım yaparsak başarı şansımız daha yüksek olabilir.” ifadesini kullandı.

Fiyat Dalgalanmalarının Ortasında Birikim Devam Ediyor

Bitcoin, fiyat dalgalanmalarına rağmen yatırımcıların artan ilgisini görmeye devam ediyor. Birkaç spot Bitcoin ETF’inin son onayı piyasaya girişleri daha da arttırdı.

Bu ayın başlarında Coinbase, birinci çeyrek kazanç raporunu yayınladı ve toplam gelir yüzde 72 artışla 1,6 milyar dolara yükseldi.

BTC Fiyatı Bugün Yükseliş Görünümünde.
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Piyasa değeriyle en büyük kripto varlık konumundaki BTC’nin fiyatı ise haber yazımı itibarıyla, son 24 saatte yüzde 2’nin üzerinde yükselişle 62.900 dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.