Paylaşım

Cristiano Ronaldo Vergi Kaçakçılığı Suçlamalarıyla Hakim Karşısında!


 

Dünyanın en çok kazanan sporcusu olan Cristiano Ronaldo, bu kez de vergi kaçırdığı iddialarıyla gündeme geldi. Peki, hakim karşısına çıkartılan milyarder futbolcu, gerçekten suçlu mu?

Cristiano Ronaldo’yu genellikle lüks hayatı, kazancı, golleri ve yeniden baba oluyor gibi pek şaşırmayacağımız haberlerle görüyoruz. Ancak ünlü isim, bu kez çok farklı bir şekilde gündeme geldi. Çünkü iddialar Portekizli futbolcu, yıllardır vergi kaçırdığını öne sürüyor. BBC’nin haberine göre; Ronaldo bugün İspanya’da hakim karşısına çıkartıldı. Savcılar son bir yılın en çok kazanan ünlüleri arasında da yer alan Ronaldo’yu, 2010 yılından bu yana 14 milyon 700 bin euro vergi kaçırmakla suçladı. İşte şaşırtıcı haberin detayları:

Daha önce hakkındaki iddiaları reddeden ve vicdanının rahat olduğunu söyleyen Ronaldo, uzun süredir mercek altında tutuluyordu.

Ronaldo vicdanım rahat dedi

Aynı suçtan en büyük rakibi Messi de yargılanmış ve suçlu bulunarak 21 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Sonrasında ise 252 bin euro para cezasına dönüştürülmüştü.

Messi de yargılandı, suçlu bulunarak 21 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mali yükümlülükleri ihlal etmek ve kurduğu şirket üzerinden gelirini gizlemeye çalışmakla suçlanan Ronaldo, 3.5 yıl hapse ve en az 28 milyon euro para cezasına çarptırılabilir.

Ronaldo, 3.5 yıl hapse ve en az 28 milyon euro para cezasına çarptırılabilir

Bugün Madrid’de 12.30’da mahkemeye çıkan Ronaldo’nun basına yakalanmadan salondan ayrıldığı da edindiğimiz bilgiler arasında. Davanın durumu ile ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Davanın durumu ile ilgili ise henüz bir açıklama yok

Kısacası; biz Cristiano Ronaldo milyon dolarlarını nasıl harcıyor diye merak ederken, o paralarını harcamıyor bile olabilir. Düşünsenize; milyon dolarlarınız var ve siz buna rağmen vergi kaçırarak daha zengin olmaya çalışıyorsunuz. Gerçi geçtiğimiz günlerde de milyarder boksör Floyd Mayweather’ın vergi borçlarını ödemediği haberini yazmıştık. Anlaşılan, para bazılarının gözünü gerçekten kör ediyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın