Yatırım yapmaya başla!

Fiat – Chrysler İşçileri C.Ronaldo’nun Juventus Transferi Yüzünden Greve Gidiyor!

Real Madrid'in Portekizli fırtınası C. Ronaldo'nun Juventus transferi olay oldu! İşte detaylar...
Fiat – Chrysler İşçileri C.Ronaldo’nun Juventus Transferi Yüzünden Greve Gidiyor!

Geçtiğimiz sene vergi kaçırma suçlamalarıyla yüz yüze gelen C.Ronaldo‘nun Juventus transferi olay oldu. Kıvrak ve zeka dolu futboluyla yeşil sahaların en büyük yıldızı haline gelen Cristiano Ronaldo, bu sefer Fiat çalışanlarının hedefi oldu.

Ünlü futbol oyuncusunun İspanyol takımı Real Madrid’ten İtalyan Juvestus takımına resmi olarak transferi gerçekleşmişti. Ancak 105 milyon Euroluk alış veriş İtalya FCA tesis çalışanlarını bir hayli kızdırmış. O yüzden binlerce işçi bunu protesto etmek için büyük greve hazırlanıyor. Neden böyle bir girişime kalktılar buyrun beraber bakalım!

C.Ronaldo’nun Transfer Ücretinin Bir Kısmı Exor Şirketinden Karşılanacak!

C.Ronaldo'nun Transfer Ücretinin Bir Kısmı Exor Şirketinden Karşılanacak!1927 yılında kurulan Exor Company, Fiat – Chrysler grubu haricinde Ferrari’nin de sahibi. Ekonomik hacmi inanılmaz geniş olan Exor aynı zamanda Juvestus takımının da sahibi. O yüzden Ronaldo’nun transfer ücreti ve bir takım masraflarını İtalyan Exor ödeyecek.

Gerçekleşen satın almaya karşı İtalya’daki Melfi FCA tesisi çalışanlarının hepsi grev yapma kararı almışlar. Fabrika sözcülerinden birisi, “İşçi sendikasına, yıllardır maliyetlerin düşürülmek zorunda olduğu söylenirken, otomobil üreticisinin bir futbol kulübü için milyonlarca dolar katkıda bulunmasını protesto etmek zorundayız.” dedi.

15 Temmuz’da Grev Başlatılıyor

15 Temmuz'da Grev BaşlatılıyorAldığımız bilgi doğrultusunda 15 Temmuz Pazar günü saat 17:00 itibariyle eyleme başlanacak. Aynı şekilde 17 Temmuz Salı günü saat 10:00‘da ikinci bir grev girişimi olacağı söylendi.

Çalışanlar; şirketin sürekli kendilerine kemer sıktırdığını, ailelerine bile zor baktıklarını ve bunlar olurken tek bir insan için milyonlarca dolar para verilmesinin adil olmadığını düşünüyorlar.

İşçilerin para durumlarının düzelmesi için Fiat – Chrysler, yeni modellerin piyasaya çıkması ve farklı tesis yatırımlarının bitmesi gerektiğini söyleyerek oyalama politikası yaptığı iddia ediliyor.

Exor’dan Real Madrid takımına gidecek 123 milyon dolar (105 milyon Euro) karşısında iş bırakmaya giden Melfie Fabrikası işçileri, 2 gün arayla bu eylemini sürdürecek. Şu için Fiat’tan herhangi bir açıklama gelmedi. Gelişmeler oldukça sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum