Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Credit Suisse Yetkilisi: Bitcoin Finans Sektörünü Tehdit Etmiyor

Credit Suisse yönetim kurulu üyesi ve fintech uzmanı Blythe Masters, Bitcoin'e daşir yaygın korkuların yersiz olduğunu düşünüyor. İşte detaylar…
Credit Suisse Yetkilisi: Bitcoin Finans Sektörünü Tehdit Etmiyor
Yorum

Bitcoin ve Etheruem gibi kripto para birimleri her geçen gün finans dünyasında daha popüler hale geliyor. Artan bu ilginin geleneksel finans piyasaları için gelecekte risk oluşturacağını düşünenler oldukça fazla.

İsviçre merkezli yatırım bankası Credit Suisse yönetim kurulu üyesi ve fintech uzmanı Blythe Masters, düşüncenin aksine görüşe sahip. Masters, kripto para birimlerinin enflasyona karşı koruma sağlama sözünü henüz yerine getirmediğine inanıyor ve arz limitleriyle ilgili sorunların altını çiziyor.

Credit Suisse yöneticisi, “Bitcoin’in fiat para birimlerini zorlamada ve bankacılığın ticari gerekçesini düşürmede neden eninde sonunda üstün olacağına dair öne sürülen argümanların çoğuna şüpheyle yaklaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

Enflasyonist Koruma Soru İşareti

Masters, herhangi bir kripto para biriminin sınırlı ya da sınırsız arza sahip olabileceğini belirterek, bu durumun uzun vadeli enflasyonist koruma hakkında temel bir soru işareti doğurduğunu belirtti.

Kripto para birimlerinin geleneksel bankaları tehlikeye attığına dair korkularda, dijital varlıkların belirli banka hizmetlerini alakasız hale getireceğine inanan bazı büyük merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisi yetkililerinin görüşleri önemli rol oynuyor.

Bitcoin’in uzun vadeli seyrine bakıldığında enflasyona karşı diğer varlıklardan çok daha etkin bir koruma sağlıyor. 2020’ni sonlarında 10.000 dolar seviyesinde bulunan BTC, bugün itibariyle 43.000 dolara seviyeden işlem görüyor.Kripto para birimi geçtiğimiz Kasım ayında 69.000 dolara çıkarak tarihi rekorunu kırmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%