Yatırım yapmaya başla!

Credit Suisse’den Varlıklı Müşterilerine “Paranızı İngiltere’den Çıkartın” Önerisi

Credit Suisse’nin ultra varlıklı müşterilerine, yatırımlarını Brexit kaosundan önce Londra dışına taşıma planlarını hızlandırmak isteyebileceklerini bildirdiği iddia edildi. İşte haberin detayları;
Credit Suisse’den Varlıklı Müşterilerine “Paranızı İngiltere’den Çıkartın” Önerisi

İsviçre merkezli banka ve finans şirketi Credit Suisse’deki varlık yöneticilerinin Brexit’i çevreleyen belirsizlik nedeniyle yüksek gelirli müşterilerine tavsiyelerde bulunduğu söylendi. Daha doğrusu Financial Times’ın bugünkü haberinde Credit Suisse’nin ultra varlıklı müşterilerine yatırımlarını Londra dışına taşımaları için öneride bulunduğu belirtildi.

Buna göre Credit Suisse, en az 30 milyon dolar net servete sahip müşterilerine (ultra yüksek net değerli birey) Başbakan Theresa May’in Ocak ayının üçüncü haftasında yapılacak oylamasından önce yatırımlarını Londra dışına taşıma planlarını hızlandırmalarını tavsiye etti. Ve önde gelen şirketin bu önerisi, Brexit belirsizliği konusundaki çanların yeniden çalınmasına yol açtı.

Neticede İsviçreli banka, kilit müşterileriyle iletişime geçmiş ve halihazırda pek çok müşterisinin varlıklarını Birleşik Krallık dışına taşıdığını söyleyerek onlara da aynı seçeneği önermişti.

Credit Suisse Ultra Varlıklı Müşterilerine Paralarını İngiltere’den Çıkarmak için Acele Etmelerini SöylüyorVe bu öneriyi, İngiltere Başbakanı Theresa May’in yeni yıla kadar Brexit oylamasını erteleme kararından sonra müşterilerine sunmuştu. Çünkü Credit Suisse’ye göre erteleme kararı, kargaşa süresini uzatacaktı. Ancak Financial Times’ın iddialarına yanıt veren bir Credit Suisse sözcüsü, bunun bankanın resmi tavsiyesi olmadığını kaydetti.

Credit Suisse’nin şu anda müşterilerinin Brexit ya da başka politik nedenlerle varlıklarını İngiltere’den çıkarmaları gerektiği yönünde bir görüşe sahip olmadığını açıkladı.

Credit Suisse İddiaları Reddetti Yine de bu Brexit’i çevreleyen belirsizlik konusundaki endişeleri gideremedi. Sonuçta İngiltere Başbakanı Theresa May, Brexit anlaşmasını Ocak ayında oylanmak üzere yeniden parlamentoya sunacağını ve o tarihten önce Avrupa Birliği’nden güvence alacağını dile getirmişti.

İşçi Partisi’nin lideri Jeremy Corbyn ise ertelenen Brexit planı için yeni bir oylamayı daha erken parlamentoya getirmediği gerekçesiyle May’e karşı güvensizlik önergesi vermişti. May, 11 Aralık’ta yapılacak oylamasını, kazanma ihtimalinin düşük olduğunu kabul ederek ertelemiş, bu da piyasaların ve yatırımcıların hoşlanmadığı bir şey olan belirsizliğe yol açmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum