Yatırım yapmaya başla!

Credit Suisse’nin İkinci Çeyrek Kârı Zorlu Ortama Rağmen %45 Arttı

Credit Suisse, ikinci çeyrekte yüzde 45 artışla 937 milyon İsviçre frangı net kâr açıkladı.
Credit Suisse’nin İkinci Çeyrek Kârı Zorlu Ortama Rağmen %45 Arttı

Credit Suisse, 2019’un ikinci çeyreğinde 937 milyon İsviçre frangı (945 milyon dolar) net kâr elde ederek analist beklentilerini aştı. Reuters analistleri, 720.3 milyon İsviçre frangı seviyesinde net kâr bekliyorlardı.

İsviçreli banka, bir önceki yılın aynı döneminde ise 647 milyon İsviçre frangı seviyesinde net kâr açıklamıştı. Firmanın vergi öncesi kârı ise geçen yılın 1.1 milyar İsviçre frangı seviyesinden 1.3 milyar İsviçre frangı seviyesine çıktı.

Credit Suisse CEO’su Tidjane Thiam açıklamasında; “Güçlü yatırım bankacılığı özelliklerine sahip lider bir varlık yöneticisi olmak istediğimizi açıkça belirttik ve her iki cephede ilerleme kaydetmeye devam ettik” dedi.

Credit Suisse CEO’su 2. Çeyrek Açıklama Ayrıca zorlu bir ortamda sunulan bu sonuçların, bankanın üç yıllık yeniden yapılanmadan güçlü bir franchise ve verimli bir platformla çıktığını gösterdiğini, bunun da onlara müşterilerini destekleme ve hissedarlar için artan getiri üretme imkanı verdiğini anlattı. 2015 sonunda yeniden yapılanmaya başladıklarından bu yana ilk kez yüzde 10’luk maddi özkaynak getiri oranı kaydettiklerini de vurguladı.

Banka üçüncü çeyreğe bakarak şu ana kadar sağlıklı düzeyde müşteri katılımı yaşadığını ancak mevcut pazar koşullarının, söz konusu katılımın müşteri faaliyetine çevrilip çevrilmeyeceğini etkileyeceğini bildirdi.

Credit Suisse 2. Çeyrek Kar Yüzde 45 Arttı Öte yandan bugün dört yılın en yüksek çeyrek dönemlik kazançlarını açıklayan Credit Suisse, ikinci çeyrek kazançlarındaki yüzde 45’lik yükselişin ardından 2019 kârlılık hedefini de onayladı. Geçen çeyreğin sonunda Thiam, bu yıl bankanın performansıyla ilgili bir belirsizlik bulutu olduğunu söyleyerek jeopolitik ve makroekonomik belirsizliği müşteri faaliyetlerine potansiyel bir risk olarak göstermişti.

Ancak Credit Suisse, son raporunda ikinci çeyreğin Çin-ABD ticaret görüşmeleriyle ilgili iyimserliğin ve merkez bankalarının güvercin duruşlarının arkasında daha destekleyici bir çevre gördüğünü savundu. Banka, tatil sezonu nedeniyle üçüncü çeyrek performansıyla ilgili yaptığı açıklamada ise gelirlerde olağan mevsimsel yavaşlama beklediklerini de ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum