Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Güçlü Mart Satışları Açıklayan Costco Hisseleri Yükseliyor

Güçlü satış rakamları bildiren ABD'li perakendeci için hedef fiyatlar yükseltildi. Hisseler bugün yükselişle hareket etti.
Güçlü Mart Satışları Açıklayan Costco Hisseleri Yükseliyor

ABD’li perakendecilik devi Costco hisseleri, Mart ayının güçlü satış verilerinin etkisiyle yükselişe geçti. Dün yapılan açıklamaya göre Costco, 4 Nisan’da sona eren beş hafta boyunca, gıda dışı ürünler ve spor malzemeleri desteğiyle 18,21 milyar dolar satış kaydetti.

Rakam geçen yılki 15,49 milyar dolardan yüzde 17,6 artış gösterdi. 4 Nisan 2021’de sona eren otuz bir hafta için şirket, 111,37 milyar dolar net satış bildirdi. Bu da geçen yılın aynı dönemindeki 96,25 milyar dolardan yüzde 15,7 artışa işaret etti.

Costco’nun güçlü Mart satış verilerinin ardından bir dizi Wall Street yükselmesi gelirken hisseler yükselişe geçti.
Costco Hisse 7 Nisan
Kaynak: MarketWatch

Önceki kapanışı 358 dolardan yapan Costco, güne 362 dolardan başladıktan sonra tırmanarak 365,58 dolara kadar ulaştı. Artıda seyreden hisseler TSİ 17.15 sıralarında yüzde 1,37 artıda hareket ederken görüldü.

Hisseler Kasım 2020’de 393 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti.

2021’in en yüksek seviyesi ise Ocak ayının ilk işlem gününde ulaşılan 381 dolar oldu. 1 yılın en yükseği ise 393,15 dolarla görülmüştü.

Mart ayı satış verileri üzerine hedef fiyatını yükseltenlerden Oppenheimer analisti Rupesh Parikh, 30 dolarlık yukarı revizyonla 400 dolara işaret etti.

“Diğerlerine benzer şekilde ABD eğilimlerinin muhtemelen son hükümet teşviğinden bir şekilde fayda sağladığından şüpheleniyoruz, ancak kesin olarak ölçmek zor” diyen analist, Costco’yu en iyi hisse tercihlerinden biri olarak değerlendirdi.

TheStreet’in haberine göre Jefferies analistleri de Costco’daki fiyat hedeflerini 405 dolardan 410 dolara yükseltirken, Deutsche Bank 6 dolar artırımla 350 dolara yükseltti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum