Yatırım yapmaya başla!

Corvette Stingray’ın 60. Yılına Özel Hayali Tasarımı!

Chevy'nin 2009 yılında Corvette Stingray 50. yıl prototip çalışmasına karşı şimdi de farklı yüzyıl karışımlarından 60. yıl özel çizimleri geldi.
Corvette Stingray’ın 60. Yılına Özel Hayali Tasarımı!

“Chevy-Corvette-Stingray” isimlerinin arasına eşittir koyarak da spor araç yapısının en ikonik adı tanımlanabilir. Corvette’nin eski zamanlarından modern dünya çağına kadar olan kısmında aldığı o ilk ruhu hissedebilirsek, bazı tasarımcıların ustalığını onlarca yıl ilerletilebildiğini görebiliriz.

Keza Stingray‘da bunlardan birisi. İlk verilen ve insanların hiç bir zaman unutamayacağı ince detaylar günümüz Chevy spor araba tasarımlarında da kullanılmakta. 50. yıl özel konseptinin ardından ortaya çıkan 60. yıl hazırlanış biçimi, enfes duruyor.

50. yıl prototipi hatırlarsanız Transformes filminin yıldızı olmuştu.

Corvette Stingray 60. Yıl Özel Tasarımı60. yıl özel Corvette Stingray’daki amaç da eski ile yeni hatları ortada bileştirmek olmuş. Kaput için oluşturulan çukur, yine şişkin çamurluklarla sağlanmış. 21. yüzyılın retro Stingray’ı ileri seviye vahşileştirme işlemine tabi tutulmuş.

Hayali Corvette, Chevy tarafından çizilmese de Amerikalı markanın istediği cinsten olmuş.

Corvette Stingray 60. Yıl Özel Tasarımı CabrioDejan Hristov adlı tasarımcı uzun motor kaputu, çamurluk, yükselen orta bombe, kısa tavan ve cam formunu iki zaman dilimi arasında başarılı bir şekilde yakalamış. Bize göre yeni nesillerden C5-C6-C7′den esinlenilmiş. Kısa tutulan şasiyi görünce haliyle son seri C8’den alıntıların yapılmadığını anlıyoruz.

Gözlerimizin içini parıldatan en güzel detaylardan birisi Stingray’ın jantları.

Kalemini ve zihnini ustaca kullanan Hristov, ofsetli tipte çok kollu gümüş bir yapıda jantlara kendi dünyasında şekillendirmiş. Profil kısmındaki muazzam taraflardan birisi de aracın omuz çizgisinden geçen o akıcı çizgi.

Corvette’nin 60. yılına denk getirilen çizimlerde Corvette, cabrio ve yarış modlarına da sokulmuş.

1959’un dijital yenileme çalışmasında harika şeyler oluyor! Hristov, “1959 XP-87 Stingray Racer’dan ve aynı zamanda ikinci kuşak Vette’den ilham aldım. Aynı zamanda, tüm kuşak Chevrolet Corvette DNA’sını tutmaya çalıştım.” dedi.

Tasarımcının açıklamalarından sonra zaten arka kısma bakıldığında modelin kaçınılmaz şekilde Corvette olduğu anlaşılıyor. Kim bilir belki Chevrolet patronlarının çok hoşuna giderek Dejan Hristov çizimleri özel bir etkinlik adına değerlendirilebilir…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum