Yatırım yapmaya başla!

“Corvette Generation GXE” En Hızlı Elektrikli Araç Ünvanını Aldı!Asfaltın iyice ısındırıldığı 2019 senesinde podyum basamaklarının çoğunluğuna elektrikli otomobiller çıkıyor. Paris anlaşmasına kadar ne yaptık yaptık düşüncesiyle giden otomotiv firmaları, benzinli araçlarından da ümidini kesmiyor. Bugatti beklenemedik anda 25 cm daha uzun Chiron‘u getirerek resmi hız duvarını delip geçmişti. Tam olarak o andan sonra Hennessey ve Koenigsegg’ten sesler gelmeye başlamıştı.

EV araç kısmında ise birkaç aydır en çok bahsi geçen Porsche’nin ilk tamamı elektrikli dört kapılı aracı Taycan oldu. Kamuflajını çıkarmadan Yeşil Cehennem’e dalan Taycan, sınıfında zamanlama rekorunu alarak, hızlı bir GT olduğunu kanıtlamıştı. Ve elektrikli kısımda da aynı Hennessey gibi Tesla savaşçısını Nürburgring’e göndererek Porsche imzasını silme peşine düşmüştü.

2016 senesinde 330 km/h ile evrenin en hızlı elektrikli otomobil ünvanını alan Generation GXE kendini tazeledi. Chevy Corvette derisi altında çalışma yapan şirketin tek gayesi, en hızlı olmaktı. Corvette’nin fosil yakıtlı motorunu çöpe atarak 2 elektrik motorunu araca monte etmiş.

Farklı iki motordan alınan güç rakamı 820 beygir. Gelen 950 nm tork değeri ile iyi bir ivme sunan GXE’nin kalkış süresi 3 saniyenin altında gerçekleşiyor. Generation bu araçtan özel yapım altında insanlara satabileceğini söylemişti. Öyle ki 3 sene içerisinde isteyenlere bu aracın aynısından imal edeceğini aktarılmıştı. Yalnız 750.000 dolar karşılığında!

2019 yılına geldiğinde üretim öncesi gövde gösterisi yapayım diyen GXE ile 338 km/h çıkıldı. Ara yoldan hızlanarak piste atlayan kırmızı ve agresif Corvette çift elektrikli motoruyla harika saniyeler yaşatıyor.

Drag pistlerinde çoğunlukla benzinli silindir canavarlarını alt etmeyen başaran elektrikli otomobiller, ilerleyen senelerde daha da hızlı olacaklar. Henüz 200’lü hız limitlerinden geçen fabrikasyon EV otomobillerde, Tesla’nın P serisi yüksek güçlerle geçilmesi zor modeller içerisinde.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum