Yatırım yapmaya başla!

Donanım Üreticisi Corsair Yaptığı Son Yatırım ile Oyun Bilgisayarları Geliştirecek

Bilgisayarlar yönelik ürettiği çevresel ekipmanlar ile bilinen Corsair, oyun bilgisayarları üreten Origin PC’yi satın aldığını duyurdu.
Donanım Üreticisi Corsair Yaptığı Son Yatırım ile Oyun Bilgisayarları Geliştirecek

ABD merkezli teknoloji şirketi Corsair’i bilgisayar parçası toplayanlar bilecektir. Şirket bilgisayarlara yönelik pek çok çevresel ekipman üretiyor. Şirketin ürettiği çevresel ürünler arasında klavye fare setleri, kulaklık, mikrofon gibi pek çok ekipman yer alıyor. Bununla birlikte sektörün önde gelen RAM üreticilerinden biri olan Corsair, geliştirdiği ürünler ile son yıllarda büyük çıkışı ile göze çarpıyor.

Yükseliş trendindeki ABD’li şirket yaptığı son yatırım ile oyun dünyasına girdiğini gösterdi. Corsair, oyun dünyasına yönelik geliştirdiği fantastik ürünleri ile tanınan Origin PC’yi satın aldığını duyurdu. Origin PC geçtiğimiz günlerde PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC platformlarını bir araya getirdiği konsept ürünü ile gündeme gelmişti. Önümüzdeki günlerde Corsair’in adını oyun bilgisayarları ile duyacağız gibi görünüyor.

Corsair’den Oyun Dünyasına Yönelik Yatırım

Corsair’den Oyun Dünyasına Yönelik Yatırım

RAM ve çevresel ekipman ürünleri ile adından söz ettiren ABD’li Corsair, Origin PC’yi satın aldığını duyurdu. Şirketin CEO’su Andy Paul yaptıkları yatırım ile ilgili açıklamasında, oyn sektöründeki büyümenin kendilerini etkilediğini ve oyun bilgisayarı toplamak isteyen kullanıcıları kendilerine çekeceklerini söyledi.

Geliştirdiği fantastik konsept ürünleri ile adından söz ettiren Origin PC CEO’su Kevin Wasielewski ise aldıkları yatırımdan dolayı memnun olduklarını ifade etti. Şirket CEO’su açıklamasında “Corsair, kaliteli ve yüksek performanslı ürünler üretmek için harika bir ortak. Ürün yelpazeleri ile Origin PC ve Corsair, kişiselleştirilmiş oyun bilgisayarları deneyimini her zamankinden daha iyi hale getirecek ve yeni sistemler oluşturacak.” ifadelerine yer verdi.

Origin PC Markası Devam Edecek

Origin PC Markası Devam Edecek

Corsair’den yapılan açıklamada Origin PC isminin yapılan yatırıma rağmen devam edeceği belirtildi. Origin PC ayrı bir marka olarak pazardaki faaliyetlerine devam edecek ve mevcut kullanıcılarına vermekte olduğu garanti hizmetlerinde herhangi bir kesinti yaşanmayacak. Bununla beraber Corsair’in kendisinin geliştirmekte olduğu bilgisayar serilerinin de üretim sürecinde herhangi bir değişiklik yaşanmayacak.

Yapılan bu ortaklık önümüzdeki süreçte yeni oyun bilgisayarlarının ortaya çıkmasını sağlayacaktır. PC pazarı sürekli büyüyor ve bu pazarda en hızlı şekilde yer almak için yeni bir şirket kurmaktan ziyade mevcut şirketlerin satın alınması daha mantıklı görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum