Yatırım yapmaya başla!

Corona Virüsünün Yeni Hedefi iPhone 12 Serisi Olabilir

Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone 12’nin çıkış tarihinin ertelenebileceği konuşuluyor.
Corona Virüsünün Yeni Hedefi iPhone 12 Serisi Olabilir

ABD’li teknoloji devi Apple bilindiği üzere son olarak iPhone 11 modellerini tanıttı ve satışa sundu. Yeni seri daha önceki modellerde olduğu gibi planlanan süreç içerisinde tanıtıldı ve kullanıcılara ulaştı. Apple iPhone modellerini genel olarak yılın Eylül ayında tanıtır ve devam eden aylar içerisinde kullanıcılarının beğenisine sunar. Teknoloji devi şu sıralar yeni amiral gemileri iPhone 12 modelleri üzerinde çalışıyor. Resmi açıklama olmamakla beraber yeni iPhone serisinde önemli değişikliklerin olacağı belirtiliyor.

Bu değişikliklerin başında ise 5G desteği geliyor. Bilindiği üzere Apple, iPhone üretiminin büyük bölümünü Çin’de gerçekleştiriyor. Tayvan merkezli tedarikçi Foxconn’un tesisleri Çin’de bulunuyor. Ülkeyi etkisi altına alan Corona virüsü nedeniyle bazı fabrikaların kapalı olduğu biliniyor.

Apple ise salgın nedeniyle geçtiğimiz günlerde Çin’de bulunan mağaza ve ofislerini kapatmak durumunda kalmıştı. Geçici bir süreliğine yapılan bu kapatmayla ilgili halen yeni bir gelişme yaşanmış değil. Gelen son haberler ise iPhone 12’nin tanıtım takviminin sarkacağına işaret ediyor.

iPhone 12 Tanıtımı Ertelenebilir

iPhone 12 Tanıtımı Ertelenebilir

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve ülke genelinde kısa sürede yayılan Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 2 bin 700’ü geçti. 80 bini aşkın insanın ise salgın nedeniyle tedavi gördüğü belirtiliyor. Çin dışında İran, ABD, İtalya gibi ülkelerde de görülmeye başlanan salgın nedeniyle geçtiğimiz günlerde Dünya Sağlık Örgütü, uluslararası acil güvenlik durumu ilan etmişti. Dünyayı fazlasıyla tedirgin eden salgının iPhone 12 takvimini olumsuz etkileyebileceği konuşuluyor.

Teknoloji devinin mühendislerinin Çin’deki tedarikçilere yapacağı ziyaretleri de ertelediği gelen bilgiler arasında. Bu durum tahmin edileceği üzere telefonun üretim sürecini ve dolayısıyla tanıtımının ertelenmesine neden olacak. Foxconn’un Çin’deki tesislerinin büyük bölümünün kapalı olması, iPhone 12 modellerine yönelik denemelerin yapılmasını engelliyor. Apple çalışanları iPhone 12 üretiminin kontrol edilememesi nedeniyle tedarik edilecek olan ürünlerin siparişinin aksayacağını belirtiyor.

Bu düzenlemeler daha önceki yıllarda Mart ve Nisan ayları içerisinde yapılıyordu. Düzenlemeler arasında montaj hatlarının kurulumu ve üretim sürecinin planlanması yer alıyor. Apple mühendislerine yönelik uygulanan seyahat kısıtlaması tüm bu süreci aksatıyor. Gelen haberler salgın nedeniyle Çin’deki akıllı telefon tesislerinin en az bir ay daha tam kapasite üretim yapamayacağı yönünde. Foxconn’un Apple için yapmış olduğu üretim Şubat ayı içerisinde birkaç gün de olsa durdu.

Corona Virüsü Apple’ı Olumsuz Etkiliyor

Corona Virüsü Apple’ı Olumsuz Etkiliyor

Üretim yeniden başladı ancak salgın nedeniyle pek çok sorun yaşanıyor. Süreç planlandığı gibi işlerse üretim hatlarının hazır hale gelmesi Haziran ayını bulacaktı. Ancak Corona virüsü tüm bu aşamaları olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde teknoloji devi Corona virüsü nedeniyle ikinci çeyrek hedeflerini aşağı çektiğini duyurmuştu. Salgın kontrol alınamadığı için pek çok şirket etkileniyor ve bu şirketlerin başında Apple geliyor. Çin’deki mağazaların kapalı olması ürün satışlarını fazlasıyla etkilemiş durumda. Sürecin olumsuz devam etmesi halinde iPhone 12 tanıtımının ertelendiğine önümüzdeki günlerde tanık olabiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum