Yatırım yapmaya başla!

Corona Virüsü Nedeniyle Uzaktan Bağlantı Uygulaması TeamViewer’a Olan İlgi Arttı

Uzaktan kontrol uygulaması TeamViewer, Corona virüsü nedeniyle uygulamalarına olan ilginin arttığını açıkladı.
Corona Virüsü Nedeniyle Uzaktan Bağlantı Uygulaması TeamViewer’a Olan İlgi Arttı

Günümüzde uzaktan başka bir bilgisayara uzaktan bağlantı yapılmasını sağlayan programların başında TeamViewer geliyor. Uygulama ile kullanıcılar internet ağına bağlı başka bir bilgisayar üzerinde gerçek zamanlı kontrol sağlayabiliyor. Bilindiği üzere Çin’de ortaya çıkan Corona virüsü teknoloji şirketlerini etkisi altına almış durumda. Apple, Google gibi pek çok şirket ülkedeki mağaza ve ofislerini kapatma kararı almış durumda. Çin’de üretim yapan fabrikalar da virüs nedeniyle üretimlerini durdurma aşamasına geldi.

Bu durum TeamViewer gibi uzaktan yardım uygulamalarına olan ilgiyi artırmış görünüyor. Şirket yılı gelirlerinde 3’te 1 oranında bir artış beklediğini açıkladı. Çin’de çalışanların büyük bölümü virüs nedeniyle evlerinden çıkamıyor. Dolayısıyla ofislerindeki bilgisayarlarına bağlantıyı TeamViewer ile gerçekleştiriyor. Bu da uygulamaya olan talebi artırdı.

Corona Virüsü TeamViewer’e İlgiyi Artırdı

Corona Virüsü TeamViewer’e İlgiyi Artırdı

TeamViewer CEO’su Oliver Steil, 2019’un dördüncü çeyrek verilerinin eklentilerinin üzerinde olduğunu ve 2020 yılında evde çalışmaya olan talebin arttığını söyledi. Uygulamayı bugüne kadar bilgisayarına kuran kullanıcı sayısının 2 milyarı aştığı belirtiliyor. Anlık kullanıcı sayısının ise 45 milyon olduğu ifade ediliyor. 2019 yılında yüzde 34 büyüme gerçekleştiren TeamViewer, 2020 yılında 471 milyon ila 482 milyon dolar arasında gelir beklentisi içerisinde.

Açıklanan veriler şirketin borsalardaki hisse değerlerinde de artış yaşanmasına neden oldu. Uygulama ücretli ve ücretsiz şekilde kullanılabiliyor. Ücretli hizmet alan kullanıcılar TeamViewer’in belirlediği bazı ayrıcalıklardan faydalanabiliyor. Çin’deki teknoloji şirketlerinin büyük bölümü çalışanlarına evden çalışmalarını söylüyor. TeamViewer bu noktada çalışanlara büyük kolaylık sağlıyor.

Çin’de yaşanan salgın olayının ne zaman kontrol altına alınacağı belirsiz. Ülkede virüs nedeniyle yüzlerce kişi hayatını kaybetti ve 30 bini aşkın insan hastalığa yakalanmış durumda. Dünya Sağlık Örgütü virüsün Çin dışında görülmesinin ardından uluslararası acil durum ilan etti. Bu gelişmeler ışığında önümüzdeki süreçte kullanıcıların TeamViewer uygulamasına ihtiyacının artacağını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum