Yatırım yapmaya başla!

Corona Virüsünün Son Kurbanı Facebook’un F8 Konferansı Oldu

Başta Çin olmak üzere dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü nedeniyle Facebook, F8 konferansını iptal ettiğini duyurdu.
Corona Virüsünün Son Kurbanı Facebook’un F8 Konferansı Oldu

Son günlerde Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü nedeniyle pek çok sektör olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Etkilenen sektörlerin başında ise teknoloji geliyor. Ülke geneline yayılan ve dünyanın farklı bölgelerinde de görülen Corona virüsü nedeniyle bugüne kadar 2 bin 814 kişi hayatını kaybetti. Salgına yakalanan kişi sayısının ise 82 bini geçtiği belirtiliyor. Ülkede pek çok fabrika ve üretim tesisi salgın nedeniyle faaliyetlerini durdurma noktasına geldi.

Apple’ın ülkede mağaza ve ofislerini bir süredir kapalı tuttuğu biliniyor. Corona virüsünün etkisi Çin ile sınırlı olmuyor. Salgının hızla yayılması ile beraber büyük kitlelerin bir araya geldiği etkinlikler de birbiri ardında iptal edilmeye başlandı. Pek çok şirketin etkinliklere katılmama kararı sonrası organizasyonu düzenleyen kurumlar birbiri ardına benzer kararlar alıyor.

Geçtiğimiz günlerde İspanya’da düzenlenmesi planlanan Mobil Dünya Kongresi bu nedenle iptal edilmek zorunda kalmıştı. Son olarak benzer bir kararı Facebook aldı. Sosyal medya devi F8 konferansını iptal ettiğini duyurdu.

Facebook’tan F8 Kararı

Facebook’tan F8 Kararı

Pek çok şirket yeni ürün ve servislerini tanıtmak adına her yıl belirlediği tarihlerde etkinlikler düzenliyor. Sosyal medya devi Facebook, kendi uygulaması ile beraber bünyesinde bulunan WhatsApp ve Instagram ile ilgili önemli duyurularını F8 konferansında gerçekleştiriyor. Ancak dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü nedeniyle Facebook, F8 konferansını iptal ettiğini duyurdu.

Sosyal medya devinden yapılan açıklamada “COVID-19 ile ilgili artan endişeler ışığında, geliştirici ortaklarımız, çalışanlarımız ve F8’i düzenlemeye yardımcı olan herkesin sağlığına ve güvenliğine öncelik vermek için bu yıl F8’in yüz yüze bileşenini iptal etme konusunda çok zor da olsa bir iptal kararı verdik. Facebook şirketi olarak, F8 etkinliğini yerel olarak düzenlenen etkinlikler, videolar ve canlı akış içeriğiyle değiştirmeyi planlıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Katılımcıların sağlığının kendileri için birinci öncelik olduğunu belirten şirket, “Geliştirici ortaklarımızın, çalışanlarımızın ve F8’in organizasyonuna yardımcı olan herkesin sağlığına ve güvenliğine öncelik vermeliydik” açıklamasını yaptı. Şirket konferansı düzenlemek için farklı seçenekleri de değerlendiğini ancak geliştiricilerin katılmama ihtimali nedeniyle iptal etmenin daha doğru bir karar olduğunu belirtiyor. Bu açıklama sonrası F8 konferansı için artık tüm çevrelerin 2021 yılını beklemesi gerekiyor.

Salgın Etkinlikleri Doğrudan Etkiliyor

Salgın Etkinlikleri Doğrudan Etkiliyor

Çıkış noktası Çin olan Corona virüsü kısa sürede İran, İtalya gibi başka ülkeler başta olmak üzere pek çok bölgede görülmeye başladı. Bu da toplulukların bir araya geleceği etkinliklerin iptal edilmesine neden oluyor. MCW 2020’den sonra Facebook F8’in de iptal edilmiş olması tedirginliğini boyutunu gözler önüne seriyor. Kimi şirketler ise etkinliklerini dijital ortamlar üzerinden gerçekleştirme yoluna gidiyor.

Yakın zamanda düzenlenmesi planlanan bir diğer etkinlik ise Dünya Oyun Geliştiricileri Konferansı olacak. Geçtiğimiz günlerde şirketlerin Corona virüsü nedeniyle GDC 2020’ye katılmama kararı aldıkları gündeme gelmişti. Sony, Electronic Arts başta olmak üzere pek çok şirket bu etkinliğe katılmayacağını duyurdu. Şu an için resmi bir açıklama olmamakla beraber önümüzdeki günlerde GDC 2020’nin iptal edilebileceği belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum