Yatırım yapmaya başla!

Corona Virüsü Samsung’a Fabrika Kapattırdı

Güney Koreli teknoloji devi Corona virüsü tespit edilen fabrikasını kapatmak durumunda kaldı.
Corona Virüsü Samsung’a Fabrika Kapattırdı

Dünya gündeminin başlıca konuları arasında yer alan Corona virüsü her geçen gün daha büyük bir tehdit haline gelmeye devam ediyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede ülke genelinde yayılan virüs binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Ölü sayısının her geçen gün daha da arttığı belirtiliyor. Son rakamlara göre Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 2360’a ulaştı. Dünya Sağlık Örgütü salgın Çin dışına yayılması nedeniyle uluslararası acil durum ilan etti.

Hayatını kaybeden insanların sayısı John Hopkins Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından geliştirilen bir panel ile gerçek zamanlı olarak takip edilebiliyor. Ölü sayısının yanı sıra son rakamlar 77 bin 662 kişinin hastalıktan dolayı enfekte olduğu belirtiliyor. Salgın başta teknoloji sektörü olmak üzere pek çok alanı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Son olarak Samsung, Corona virüsü nedeniyle Güney Kore’deki bir fabrikasını kapatmak durumunda kaldı.

Samsung’dan Kapatma Kararı

Samsung’dan Kapatma Kararı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, başta akıllı telefon olmak üzere çok sayıda ürünü ile biliniyor. Çin’i etkisi altına alan Corona virüsü ülke ile sınırlı kalmıyor ve komşularını da olumsuz etkiliyor. İran, İtalya, Tayvan, Güney Kore gibi ülkelerde Corona virüsü vakasına rastlandı ve hayatını kaybeden insanlar oldu. Ölüm olaylarının Güney Kore’de görülmesi, Samsung’un radikal karar almasına neden oldu. Ülkede 433 kişi salgına yakalanmış durumda.

Fabrikada da virüsün görülmesi görülmesi sonrası Samsung kapatma kararı aldı. Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Şirket, enfeksiyon kapan çalışanla temas kuran tüm iş arkadaşlarını karantinaya aldı ve enfeksiyon kapıp kapmadıklarını test etmek için gerekli adımlar atılıyor.” ifadelerine yer verildi. Fabrikanın 25 Şubat tarihine kadar kapatıldığı belirtildi.

Söz konusu fabrikanın akıllı telefon üretiminde küçük bir paya sahip olduğu ifade ediliyor. Teknoloji devi üretiminin büyük bölümüni Vietnam’da gerçekleştiriyor. Dolayısıyla Çin’de tesisi bulunan fabrikalara göre salgından daha az etkileniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum