Yatırım yapmaya başla!

Corona Virüsünün Ortaya Çıktığı Wuhan Kenti Drone ile Görüntülendi

Çin’i etkisi altına alan Corona virüsünün ortaya çıktığı Wuhan kenti drone ile görüntülendi
Corona Virüsünün Ortaya Çıktığı Wuhan Kenti Drone ile Görüntülendi

Dünyanın son günlerde endişe duyduğu durumların başında gelen Corona virüsü etkisini hissettirmeye devam ediyor. Virüs ilk olarak Çin’i Wuhan kentinde ortaya çıktı daha sonrasında ise başka şehirlere yayıldı. Şu an için Wuhan kenti karantina altına alınmış durumda. Binlerce kişiyi doğrudan etkileyen salgının bugüne kadar 500’e yakın kişinin ölümüne neden olduğu belirtiliyor. Wuhan kentinde 23 Ocak tarihinden bu yana karantina hakim ve tabiri caizse şehirde normal hayat durma noktasına geldi

Toplu taşıma ve kişisel araç kullanımının yasaklanması ile beraber şehir son derece ıssız bir atmosfere sahip oldu. Yollarda sadece resmi araç ve gıda taşıyan taşıtlar görülebiliyor. Hastane, market ve kolluk kuvvetlerinin faaliyette olduğu Wuhan kentinin geldiği son durum drone ile görüntülendi. Yaklaşık 2 haftadır karantina altında bulunan şehrin boş sokakları dikkat çekiyor.

Çin Salgının Etkisi Altında

Karantina alınan şehirler Wuhan ile sınırlı değil. Ülkede 15 şehrin daha benzer şekilde karantinaya alındığı biliniyor. Karantina alınan şehirlerde yaşayan toplam insan sayısının 45 milyondan fazla olduğu belirtiliyor. Uzmanlar toplu taşımanın durdurulması ve insanların bir araya gelmesinin engellenmesi ile beraber virüsün yayılmasının önüne geçilebileceğini ifade ediyor. Dışarıya çıkan insanların yüzünde sürekli maske görmek mümkün. Bu insanlar da sadece temel ihtiyaçlarını karşılamak adına dışarıya çıkıyor.

Çin yönetimi kıtlık yaşanmaması adına çiftçilerinden üretimi artırmasını istedi. Ayrıca fırsattan istifade maske ve gıda malzemelerini yüksek fiyat ile satışa koyan kişilere de ağır cezalar uygulanıyor. Çok sayıda insanın enfekte olması nedeniyle şehirdeki kamu binaları ve stadyumlar hastanelere dönüştürüldü. Virüsün yayılmasından endişe ediliyor. Son olarak Dünya Sağlık Örgütü virüs nedeniyle uluslararası acil durum ilan etmişti.

Apple, Google, Facebook, Razer gibi pek çok teknoloji şirketi Çin’e olan seyahatleri kısıtlama kararı aldı. Google ve Apple’ın ülkedeki ofis ve mağazalarını geçici bir süre kapattığı biliniyor. Karantina altında bulunan şehirlerin normal hayatına ne zaman döneceği ise şu an için bilinmiyor. Şehrin görüntüleri ABC News tarafından drone ile çekildi. Görüntülerde kentin son derece ıssız bir hal aldığı görülüyor. Virüsün ortaya çıktığı kent olan Wuhan’ın son durumunu gösteren drone görüntülerini videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum