Yatırım yapmaya başla!

Corona Virüsü Ekran Kartı ve Anakart Satışlarına Darbe Vurdu

Corona virüsü nedeniyle ekran kartı ve anakart satışlarında büyük düşüşler yaşandığı belirtiliyor.
Corona Virüsü Ekran Kartı ve Anakart Satışlarına Darbe Vurdu

Dünyanın dört bir yanında olumsuz etkileri fazlasıyla görülen Corona virüsü, ekonomi ve teknoloji üzerinde de etkisini hissettiriyor. Salgın nedeniyle dünya genelinde hayatını kaybeden insan sayısı 8.200’ü geçti. Toplam vaka sayısının ise 200 bini geçtiği belirtiliyor. Teknoloji şirketlerinin büyük bölümü fiziksel mağazalarını kapatmak durumunda kaldı.

Bununla beraber çalışanların da faaliyetlerini evden yürütmeleri isteniyor. Salgın nedeniyle bilgisayar ve donanımsal ürünlerin satışlarında da önemli düşüşler yaşandığı belirtiliyor. Gelen haberler özellikle ekran kartı ve anakart satışlarında büyük düşüş yaşandığı yönünde.

Anakart ve Ekran Kartı Satışları Dibe Vurdu

Anakart ve Ekran Kartı Satışları Dibe Vurdu

Dünya Sağlık Örgütü tarafından salgına dair pandemi ilan edilmesinin ardından pek çok ülkede OHAL ve sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bununla beraber pek çok ülkede insanların evlerinde oturmaları isteniyor. Dolayısıyla donanımsal ürünlere olan talepte gözle görülür bir düşüş yaşandı. Sektörün içerisinden gelen bilgilere göre Çin’de anakart ürünlerine talep yıllık bazda yüzde 50 azaldı.

Ekran kartı tarafında da rekor oranda düşüşlerin yaşandığı gelen bilgiler arasında. Uzmanlar yaz sonuna kadar sektörde bir iyileşme beklenmediğini belirtiyor. Sektörün önde gelen üreticileri AMD, Nvidia ve Intel gibi teknoloji devlerinin hedeflerine ulaşamayacağı tahmin ediliyor.

Tabi bu ürünlere olan talebin düşmesi ile beraber fiyatların da düşeceği ifade ediliyor. Üreticilerin darboğaz yaşayabilecekleri belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde bu kapsamda Nvidia’nın GTC 2020 etkinliği de iptal edilmek durumunda kalmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum