Yatırım yapmaya başla!

Corona Virüsünün Akciğerde Yarattığı Tahribat Video ile Gösterildi

Dünyayı adeta kasıp kavuran Corona virüsünün akciğerde yarattığı hasar video ile gösterildi.
Corona Virüsünün Akciğerde Yarattığı Tahribat Video ile Gösterildi

Küresel gündemin başlıca konusu haline gelen Corona virüsü tehdidi her geçen gün hızla artmaya devam ediyor. Çin’in Wuhan kentinde ilk olarak görülen virüs kısa sürede ülke geneline yayıldı. Bununla da sınırlı kalmadı ve sayılı günler içerisinde tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Salgından en çok etkilenen ülkeler arasında İtalya, İran, İspanya ve ABD öne çıkıyor. Ülkemizde de son günlerde vaka ve ölüm sayılarında artış söz konusu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son açıklamasına göre ülkemizdeki vaka sayısı 2.433’e ulaştı. Hayatını kaybeden insan sayısı ise ne yazık ki 59 olarak açıklandı. Uzmanlar insanların sosyal mesafeye dikkat etmelerini ve evlerinden çıkmamalarını öneriyor. Buna rağmen pek çok kişi tavsiyelere uymuyor ve beraberinde virüsün yayılması hızlanıyor. Binlerce kişi hastanelerde tedavi görüyor.

Corona virüsünün etkisini gösterdiği başlıca yer ise akciğerler olmakta. Solunum ya da temas ile bulaşan virüs kısa sürede akciğerlere yerleşiyor ve nefes darlığı, yüksek ateş, öksürük gibi belirtileri ortaya çıkarıyor. Hatta tedavi gören ve iyileşen bazı hastaların akciğerlerinde kalıcı hasar olduğu belirtiliyor. Bilim insanları virüsü kontrol atına almak için akciğerde yarattığı hasarın önüne geçmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Ortaya çıkan yeni bir video ise Corona virüsünün akciğerlerde yarattığı etkiyi gözler önüne seriyor. George Washington Üniversitesi’nden bilim insanları koronavirüse yakalanan insanlar üzerinde yaptıkları çalışmalarda akciğerlerin aldığı hasarı ortaya koydu. Sanal gerçeklik destekli kameralar ile hazırlanan videoda virüsün korkutucu yüzü ortaya çıkıyor.

Paylaşılan videoda 50’li yaşlarda erkek bir hastanın akciğerlerinde yaşanan durum gösteriliyor. Nefes darlığı ve yüksek ateş belirtileri ile hastaneye başvuru yapan hasta solunum cihazına bağlandı. Doktorlar hastanın solunum cihazına duyduğu gereksinimin her geçen gün daha da arttığını ve sonrasında artık cihazın yeterli desteği sağlayamadığını belirtiyor. Daha sonrasında hastaya daha radikal teknikler uygulanıyor ve olumlu sonuçlar alınıyor.

Videodaki sarı renkli bölümler virüsün akciğerde yarattığı hasarı gösteriyor. Dolayısıyla kısa sürede virüsün nasıl yayıldığını görmek mümkün. Uzmanlar sağlıklı bir insanın akciğeri ile virüse yakalanan kişinin akciğerleri arasında önemli farklar olduğuna dikkat çekiyor. Videodaki hastanın akciğerinde oluşan hasarın kalıcı olabileceği belirtiliyor. Corona virüsünün akciğer üzerinde yarattığı hasarı hazırlanan videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum