Yatırım yapmaya başla!

İlginç Tasarımıyla Dikkat Çeken Bir Motosiklet: “Confederate Wraith B210”

Özel yapım motosikletlerin en iyi örneklerini yapan Confederate firması, yeni modeli ile karşımızda. Wraith B210 adını verdiği bu motosiklet ile hayranlarını büyülemiş durumda. Sadece 100 kişinin sahip olabileceği Wraith B210 modelinde ne gibi özellikler var gelin hep birlikte inceleyelim:
İlginç Tasarımıyla Dikkat Çeken Bir Motosiklet: “Confederate Wraith B210”

Dünyada bazı şeylerin benzeri yoktur. Tahmin edersiniz ki eşi olmayan nadide güzelliklere sahip olmak bu yüzden zorlaşmaktadır. Otomobil, motosiklet, telefon vb. her şeyi bu kategorinin içine alabiliriz. Birileri düşünüyor, çiziyor ve birleştiriyor. Yapılan bu işlemlerin bir örneği olmadığı sürece dünyada tek oluyorsunuz. Confederate motosiklet markası da bu amaç için üretim yapar. Kendi tarzını yansıtacak modellerle, insanlara farklı bir dünyadaymış hissi yaratan marka, 1991 senesinde kurulmuştur. Kurucusu Avukat Matthew Chambers’in benimsediği düşünce ise “Amerikan tarzını yansıtan en iyi motosikletleri üretmektir.” Bu düşünceyi yaptıkları her model ile kanıtlamışlardır.

İlk zamanlarda prototip modellerin üzerinde çalışmalar yaparken, 1994 yılında 500’den fazla Hellcat özel yapım bisiklet üreterek dikkat çekmeyi başarmıştır. Piyasaya sürdükleri modeller oldukça pahalıydı. Bu yüzden de herkesin ulaşması zordu. Bunun üzerine Confederate şirketi milyon dolarlık büyüme ile yeni tesis üzerinden daha ekonomik motosiklet modelleri yapmaya başladı. Son olarak karşımıza çıkan modeli Wraith B210, oldukça enteresan yapısı ve göz dolduran özellikleri ile çıkış yaptı. Wraith B210’un yukarıda dediğimiz gibi “Eşi ve benzeri yok” sözünü devam ettirerek bu seriden sadece 100 adet yapılacağını bildirdi. Yaptıkları bu ürün karşısında tek diyeceğimiz “Akılalmaz güzellikte” olmuş demektir.

Şimdi dilerseniz fütüristik kasa yapısına sahip olan Confederate Wraith B210’u inceleyelim.

Confederate Wraith B210 Modeli Bilim Kurgu Metale Bürünmüş

Confederate Wraith B210 Modeli Bilim Kurgu Metale BürünmüşWraith modelini karşımıza koyup bu nedir dediklerinde “Çok iyi birleştirilmiş metal yığını” diyebiliriz. Birde “İşte fark budur” sözünü ilave edebiliriz. Hafif alaşım maddelerin kullanıldığı motosiklette süspansiyon, klasik bıçak tipi, büyük ve karbon fiberden yapılmış. Bu özellikler motorun geniş yapısı ile uyumlu olmuş. Karbon fiber, vücut ve omurga çevresinde fazla kullanılmış. Asıl karoser yapısının mimarı alüminyum olmuş. Bu alaşımlar ile motorun sağlam olması istenmiş.

Sütunlar bir bütün olarak tasarlanmış. Depo motorun alt kısmına yerleştirilmiş. Detaylara dikkat eden Confederate firması, titreşim şiddetini kısmak için dengeleyici bir şaft kullanmış. Motorun arkasına doğru baktığımız zaman Monoshock özellikli alüminyum salıncak var. Gerçekten kusursuz işçilik örneği görüyoruz. Diğer kusursuzluk örneği vereceğimiz yer ise fren sistemidir. Ön tekerleklerin jant kısmı hafif olması için Marchesini tercih edilmiş. Brembo markası kullanılmış. Bunlara ek olarak ABS fren sistemi Wraith B210’i daha güvenli hale getirmiş. Wraiht’ın tasarımı kesinlikle uçaklardan ilham alınmış. Saab firmasının ürettiği Dragon uçak modeli ile oldukça benzerlik gösteriyor.

BMW Motorrad Vision Next 100 Motosiklet Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın.

Confederate Wraith B210 Modelinde Çift Motor Ünitesi Kullanılmış

Confederate Wraith B210 Modelinde Çift Motor Ünitesi KullanılmışMotor ünitesinin çift olarak koyulması, ilham aldığı yeri kolay bulmamızı sağlıyor. Bu tarz çıkıntılı çift motor ünitelerini biliyorsunuz ki Harley-Davidson markası kullanıyor. Güçlü motosiklet motorlarının üreticisi Jims tarafından yapılan V tipi çift motorlu araç inanılmaz güzellikte. Arka tekerleklere gönderilen muazzam 125 beygir güç adrenalin seviyesini yükseltmeyi garanti ediyor. Maksimum hızını ölçmek adına Bonneville Tuz Gölü üzerinde performansı gözlemlenmiş. Araç, 270 kilometre hıza ulaşmış. Bunun yanında motor dahil olmak üzere birçok noktalarına dayanma gücü testleri yapılmış. Kalitesi resmen onaylanmış diyebiliriz.

Confederate Wraith B210 Modelinin Fiyatı

Confederate Wraith B210 Modelinin FiyatıBildiğimiz gibi el yapımı yapılan veya başka birisi için özel tasarlanan bu tip motorların fiyatları hayallerimizde bile göremeyeceğimiz rakamlara ulaşmaktadır. Dünyanın en pahalı motosikletlerinin ortalama fiyatlarına baktığımız zaman milyon dolarları geçebiliyor. Bu modelin Amerika satış fiyatı ise 60 ila 70 bin dolar arasındadır. Yani 100 tanesinin toplamı bile bazı motosikletlerin fiyatına ulaşamıyor. Bizce, bu eşsiz eseri koleksiyonuna koyacak kişiler için ucuz olmalı.

Amerikan tarzını kusursuz bir şekilde benimseyip ve uygulayan Confederate firmasının Wraith B210 modelini inceledik. Büyüleyici bir yapıt olduğunu özelliklerinden anlayabileceğimiz gibi pahalı fiyat etiketinden de anlayabiliriz. Bu modeli alabilmek için 100 kişi içinde yer almak gerekiyor. Çünkü bu modelden 100 tane üretilmiş. Seçicilik, bir firmanın kalitesini belli ettiği gibi uzun yıllar ayakta kalabilmesini sağlar. Genel olarak Wraith B210 modeli alüminyumun yoğrulup ve içine karbon fiber karıştırılarak ortaya çıkan bir üründür. Eğer sinema filmlerinde oynatılsa en çok yakışacak rol nedir deseler, Ghost Rider’in altında yanarak gitmesidir derim. Peki bu motora sahip olan 100 kişiden biri siz olmak ister miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum