Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Commerzbank CEO’sundan Yatırımcılara Telkin: Paniğe Gerek Yok!

Commerzbank CEO'su Alman ekonomisi için kararan görünüme meydan okudu. “Paniğe gerek yok” diyen yöneticinin açıklamaları haberde,
Commerzbank CEO’sundan Yatırımcılara Telkin: Paniğe Gerek Yok!
HABER GİRİŞ

Genel merkezi Frankfurt’ta bulunan Avrupalı bankacılık devinin yöneticisi, Alman ekonomisine ilişkin iyimser yorumlarıyla gündeme geldi. Artan karamsar yorumlara meydan okurcasına paniğe gerek olmadığını söyledi.

Commerzbank CEO’su Manfred Knof, bugün CNBC’ye verdiği demeçte, yatırımcılara güven vermeye yönelik açıklamalarda bulundu.

Alman ekonomisinin; Ukrayna ihtilafı, Çin, tedarik zinciri sorunları ve enerji krizi nedeniyle zor bir dönemle karşı karşıya olduğunu kabul ederken şu ifadeleri kullandı:

“Alman ekonomisi muhtemelen aşağı doğru yörüngeye ve belki de resesyona giriyor. Ama iyi haber şu ki paniğe gerek yok.”

Knof, takipteki kredilerin kış boyunca önemli ölçüde artmasını bekleyip beklemediği sorusuna temkinli iyimser yanıt verdi. Bir durgunluğun yaşanması durumunda muhtemelen bir şeylerin görüleceğini ancak durumun geçmiştekine kıyasla çok daha iyi olduğunu dile getirdi.

Bankaların ödevlerini yaptığını belirten Commerzbank CEO’su, bu kriz sırasında müşterilere yardım için yeterli tamponlarının olduğunu ekledi. CEO’nun yorumlarının, bugün Alman hükümetinin bankayla ilgili destekleyici yorumlarını izledi.

GCM Yatırım Banner

Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner, hükümetin Commerzbank’taki yüzde 15’ten fazla hissesi hakkındaki spekülasyonları küçümsemeye çalıştı. Olaf Scholz yönetiminin Commerzbank’ın gelişiminden çok memnun olduğunu söyleyen Lindner, bankanın hisseler için hızlı karar alınmasına gerek olmadığını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.