Yatırım yapmaya başla!

Çölün Ortasında Benzersiz Bir Ev: “Black Desert House”

Çölün Ortasında Benzersiz Bir Ev: “Black Desert House”

Kuşku yok ki yerküre birbirinden güzel coğrafi unsurları içerisinde saklar. Ama tabiat, her bölgeye aynı cömertlikte davranmayabilir. Özellikle insanların doğaya karşı tutumuyla artan çölleşmiş kara parçalarını bu duruma önek gösterebiliriz. Sıcaklığın normal yaşam alanlarından çok daha fazla olduğu bu topraklar, alabildiğine uzanan çöl kumlarıyla geçit vermez bir okyanus gibidir. Ama şartlar ne denli olumsuz olursa olsun, hala bu durumdan güzel sonuç çıkarmasını bilenler de var. Marc Atlan bunlardan biri…

Ödüllü tasarımcı Marc Atlan ve mimarlık firması Oller&Pejic işbirliği ile tasarlanan ev ne bir deniz kenarında ne bir işlek caddede ne de ev inşa etmek için uygun olan herhangi bir alanda bulunuyor. Black Desert House olarak adlandırılan bu enteresan yapı, Kaliforniya’nın güneydoğusunda, bir çölün tam ortasında! Joshua Tree National Park olarak bilinen bir alanda tasarlanan Black Desert House, oldukça ilginç özelliklere sahip bir tasarım. İncelediğinizde sizler de bize hak vereceksiniz. Sıcak çöl kumlarının ortasında siyah bir vahayı anımsatan bu evi daha yakından incelemeye ne dersiniz?

İşte karşınızda tüm özellikleriyle doğaya meydan okuyan ilginç tasarım:

Çölün Ortasında Eşsiz Bir Mimari “Black Desert House!”

Çölün Ortasında Gördüğünüz Bu Yapı Bir Maket Değil; O, "Black Desert House!"Böyle büyük kayalıklarla dolu bir çölün ortasında değil ev, bir baraka inşa etmek bile imkansız gibi görünürken; Oller&Pejic ile Marc Atlan bunu başarmanın da ötesine geçmiş. Karşımızda duran inanılmaz evi, Kaliforniya’nın çorak topraklarına yerleştirmiş. Yerleştirmiş diyorum; çünkü bu durum, adeta bir ressamın boş tuvalinin üzerine çizilmişçesine aykırı! Black Desert House ucu bucağı olmayan sarımtırak kumların üzerine düşmüş ve her an kanatlanıp dünyamızı terk edecek gibi duruyor.

Çölün Ortasında Gördüğünüz Bu Yapı Bir Maket Değil; O, "Black Desert House!"Malikanenin özelliklerine baktığımızdaysa ilk göze çarpanın 3 yatak odası, 2 banyosu ve 2 araba garajı olduğunu söyleyebiliriz. Gündüzleri çok sıcak, geceleri ise fazla soğuk olan çöllerde; saray bile yapılsa, burada yaşanmaz diye düşünebilirsiniz. Elbette, haklısınız. Ancak Black Desert House’nin tasarımcıları tüm ayrıntıları tek tek düşünmüş. Ev bu yüzden bir mağara şeklinde tasarlanmış. Gündüz serin ve gece soğuk olmayacak şekilde inşa edilmiş.

Çölün Ortasında Gördüğünüz Bu Yapı Bir Maket Değil; O, "Black Desert House!"Cam duvar kaplamaları olan yapının ağırlıklı olarak siyah renkli tasarlanması da çölde konumlanmasının sonuçlarından. Gündüzleri evi yakıcı güneşin sıcağından koruyan duvarlar, geceleri açılarak yıldızlarla dolu gökyüzünün etkileyici manzaralarını sergiliyor. Evin aydınlatmaları açılmadığını düşünürsek; Black Desert House, çölün ıssız karanlığının içinde yitip gidiyor. Üstelik evin dış mekanı da teras ve yüzme havuzu gibi lüks özellikler ile donatılmış.

Çölün Ortasında Gördüğünüz Bu Yapı Bir Maket Değil; O, "Black Desert House!"Çöl evinin iç tasarımına baktığımızdaysa, genellikle koyu tonların hakim olduğunu görüyoruz. Kırmızı, hardal, fuşya renkli aksesuarlarla renklendirilen bu modern tasarımlı yapı, gerçekten çölün ortasında insana serap görüp görmediğini sorgulan cinsten! Peki, tüm bunlar iyi güzel hoş da bir çölün ortasında kim hayatını geçirmek isteyebilir ki, diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu gayet mantıklı bir yaklaşım. Black Desert House satılık bir ev değil. Bu evi yalnızca kiralayabiliyorsunuz. Özellikle çöl coğrafyasını merak edenler için, bulunmaz bir fırsat diyebiliriz.

Çölün, devasa kayalıkların, geceleri yıldızlarla dolu berrak gökyüzünün muhteşem manzaraları arasındaki bu etkileyici ev; moda çekimleri, reklam kampanyaları ve hatta film seti olarak bile kiralanabiliyor. Buraya gösterilen ilginin de oldukça fazla olduğunu rahatlıkla sözleyebiliriz.

Black Desert House ilk başta insanda tedirginlik uyandırıyor. Direkt olarak sizi, burada kim ne yapar sorusuna yönlendiriyor. Ama yapılış amacı ve özelliklerini öğrendiğinizde gayet mantıklı buluyorsunuz, haksız mıyım? Böyle bir coğrafya ve mekanın yurdumuzda olduğunu bir düşlesenize, film çekimlerinden hiç boş kalmazdı! Fikrinizi merak ettim, bu tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum