Yatırım yapmaya başla!

Çölde Bozulan Arabasını Motosiklete Çeviren Elektrikçi!

Fransız bir elektrikçi olan Emiley adındaki vatandaş, yüksek macera tutkusu ile kendini çöllerde bulunuyor. İşte tüm olay burda başlıyor. Şimdi, gerilim filmlerini aratmayacak bu macerası neymiş birlikte bakalım!
Çölde Bozulan Arabasını Motosiklete Çeviren Elektrikçi!

Olay, başlıkta bile ne kadar ürkütücü duruyor. Yalnız başınıza ıssız bir yerde kalmak! Bizler normal işlek yolda giderken bile aracımızın lastiği patlasa telaşlanırız. Yedek lastiğimiz varsa zaten sorun olmayacak ancak ya eğer yoksa? İşte o zaman kafamızda senaryolar yazılmaya başlıyor. Dikkat ederseniz verdiğim örnek en basitiydi! Tekerlek patlmasını bir de ormanda, çölde veya ıssız bir yerde hayal edin. Düşüncesi bile korkmamıza yetiyor.

Gelelim arabasından motosiklet yapan kişiye. Emile Leray, mühendis gibi tepkiler veren, biraz maceraperest bir karakteri varmış. Normalde de zekası ve rahat kişiliği ile tanınan Leray, kos koca Afrika Moroccan Çölünü tek başına geçmek için yollara çıkmış. İşte olay da buradan sonra başlıyor. Yukarıda anlattığımız o korkunç senaryoların birazdan ne kadar da basit ve atlatılması kolay olduğunu anlayacaksınız. O zaman zeka örneği elektrikçinin başına neler gelmiş beraber bakalım.

Emile Leray Maceraya Citroen 2CV Modeli ile Atılmış

Emile Leray Maceraya Citroen 2CV Modeli ile AtılmışÇılgın maceracının arabası 1948 ile 1990 yılları arasında üretime alınmış, bazı modellerinin kamyonet olarak imal edilen Citroen 2CV modelidir. Zamanın düşük maliyetli arabalarından bir tanesidir. 2CV‘ler o zamanlarda yakıt konusundaki cimriliğinden dolayı oldukça fazla tercih sebebi olmuş. Leray, küçük olmasına karşın Citroen’ne kapasitesi yettiğince yemek stoku yapmayı unutmamış. Bunu baştan söylüyorum ki çölde bozuk bir arabayla nasıl yaşadığını merak etmeyin. Çölde ilerlerken aracında bazı aksaklıklar meydana gelmiş ve yerleşim yerlerinden çok uzakta öylece kalmış.

Geldiği yolu şöyle bir düşünen Emile Leray, yürüyerek gidilmeyecek kadar uzakta olduğunu anlamış. Vakit kaybetmeden kolları sıvayarak, arıza giderme çalışmalarına başlamış. Gözüken o ki arıza kopan ve tamir edilmez bir parçadan kaynaklanıp, tamir olanağı olmamış.

Hayatta Kalma İç Güdüsü Oldukça Yoğunmuş

Hayatta Kalma İç Güdüsü Oldukça YoğunmuşKimin böyle bir durumda hayatta kalma iç güdüsü tetiklenmez ki? Doğuştan yeteneklerini ve elektrik bilgisini stres altında profesyonelce birleştirerek, Citroen 2CV’sini parçalamaya başlamış. Tek amaç üstüne binilen ve çölden kendisini atacak her hangi bir tekerleği olan makine yapmak.

Yiyecek ve içecekte sıkıntı olmayınca 12 gün boyunca kavurucu sıcaklarda çalışarak “ortaya karışık” bir ürün çıkarmış.

Yaklaşık 3 metreden büyük bir arabadan iki tekerlekli bir motosiklet yapmayı başarmış. Emilay Leray iki tekerlekli aracını çalışır vaziyete getirdikten sonra yola çıkmayı başarmış. Bu yolculuğu yaklaşık olarak 1 buçuk gün sürüyor ve sonunda kendini şehir merkezine atabiliyor.

MythBusters Ekibi Aynı Olayın Canlandırmasını Yapmaya Çalıştığı Videosu:

Normalde gerçek değil gibi gözükse de, Leray halen daha motosikletini saklıyormuş. Fransız elektrikçinin yaşadıkları kesinlikle en iyi aksiyon ve macera filmlerine konu olabilir. Emile’nin yaşama iç güdüsü, hırsı ve yetenekleri bence herkese ders olmalıdır!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum