Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çöküşü Bilen Analist: Bitcoin Dibi Gördü mü? Yeni mi Başlıyor?

Başarılı analizleriyle popülerlik kazanan Dave the Wave, Bitcoin tahminlerini güncelledi. Düşüş sona erdi mi? Detaylar haberde;
Çöküşü Bilen Analist: Bitcoin Dibi Gördü mü? Yeni mi Başlıyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yıl yaşanan büyük Bitcoin çöküşünü doğru bir şekilde tahmin etmesiyle tanınan kripto stratejisti Dave the Wave, Bitcoin (BTC) için yeni analizini paylaştı. Analist, ayı piyasasındaki BTC için dip seviyeleri verirken, yükseliş hedefinden de bahsetti.

130 bin takipçisine Twitter üzerinden seslenen analist, Bitcoin’in günlük grafikte klasik bir geri dönüş modeli oluşturduğuna dikkat çekti.

Analist, BTC için Dip ve Hedef Seviyeyi Verdi

Nispeten ters çift tepe oluşumuna benzetilen Adam & Eve formasyonundan yola çıkan ve BTC için bir dip seviyeye ulaştık mı sorusunun cevabını arayan Wave, analizine dair şu ifadeleri kullandı:

“Bu fiyat modeli, yüksek hacimde keskin bir V şekline sahip ilk dip düşük yapıldığında oluşur. Bu ilk dip seviyesidir. Sonrasında fiyat yeniden yükselir, ancak daha sonra ikinci bir dip olarak ikinci bir fincan şekli oluşturmak için bir kez daha düşer. Bu durum daha sıkı bir fiyat aralığının ve azalan oynaklığın öncesidir.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @davthewave

Düşüş sürecinin bitiminde gözlemlendiğinde daha etkili ve tutarlı olan model geleneksel olarak bir yükseliş oluşumudur. Çünkü piyasa katılımcılarının bir fiyat dibi oluştururken ve savunurken varlığı biriktirme sürecinde olduğunu öne sürmektedir.

GCM Yatırım Banner

Dave the Wave’in grafiği değerlendirildiğinde, amiral kripto para biriminin dip seviyesinin 18.000 dolar civarında olduğu görülmektedir.

Ayrıca, Bitcoin yükselişini öngören modelin 25.000 dolar civarında onaylandığı görülüyor.

LMACD Göstergesi Yükseliş Sinyali Veriyor

Dave the Wave, haftalık grafiğe bakıldığında, logaritmik hareketli ortalamanın yakınsaması / ıraksaması (LMACD) göstergesinin bir yükseliş sinyali verdiğini de vurguladı.

Tecrübeli analist, haftalık LMACD’nin 2018-2019 dönemindeki Bitcoin ayı piyasasının sonunu işaret eden bir seviyede nasıl geçtiğini ve sıçradığını göz önüne seren bir tabloyu takipçileriyle paylaştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @davthewave

Gösterge, bir varlığın gücündeki, eğilimindeki ve momentumundaki değişiklikleri ortaya koymak için tasarlanmış bir göstergedir.

Analist bu noktada ise şu ifadeleri kullandı:

“Uzun vadeye yayılan momentum göstergesi, haftalık kapanmayan mumlara ve günün volatilitesine dair tepkisel hissiyatı düzeltmeye hizmet ediyor.”

Bitcoin, haber yazımı esnasında gün içinde yüzde 2’nin üzerinde düşüşle 20.700 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın