Yatırım yapmaya başla!

Ünlü CEO’dan Böcek Yetiştiricilerine Müjde: “Çok Yakında Hepimiz Çekirge Yiyeceğiz”

Ünlü teknoloji şirketi Cisco’nun CEO’su John Chambers; çekirgelerin temel besin kaynağımız olacağını söyleyerek epey dikkat çekti. İşte ayrıntılar;
Ünlü CEO’dan Böcek Yetiştiricilerine Müjde: “Çok Yakında Hepimiz Çekirge Yiyeceğiz”

24 yıl boyunca başında olduğu teknoloji şirketi Cisco ile yollarını ayıracak olan John Chambers, koltuğunu şirketin şu andaki CEO’su Chuck Robbins’e bıraktı.

Çünkü Cisco’ya 1991 yılında katılıp, 1995 ile 2015 yılları arasında şirketin CEO’luğunu üstlenmiş iş insanının başka planları var. Ve Cisco’nun yıllık gelirini 1.2 milyar dolardan 50 milyar dolara çıkartan Chambers’ın yeni planı gayet mantıklı görünüyor.

Hem kişisel hem de profesyonel hayatının bir sonraki aşamasına geçmek istediğini belirten Chambers, bir süredir melek yatırımcılıkla ilgileniyordu.

Chambers, böcek üreticisi Aspire Food Group'a yatırım yaptıVe geçtiğimiz günlerde Kaliforniya’da Techonomy isimli bir konferansta konuşan ünlü CEO, yeni yatırımını açıklayarak öngörülerini paylaştı. İnsanların tüketmesi için böcek üreticiliği yapan Aspire Food Group ile çalışacak olan Chambers, cırcır böceklerinin 20 yıl içinde insanların temel besin kaynağı olacağını belirtti.

Anlayacağınız; sayıca çok olmasa da ülkemizde de yapılan böcek yetiştiriciliği, geleceğin en çok ihtiyaç duyulan işlerinden biri olabilir. Ve aranızda değişen dünyanın ihtiyaçlarını karşılamak isteyen girişimciler varsa böcek yetiştiriciliği yaparak para kazanmak sizin için en iyi yol olabilir.

Çünkü Chambers’a göre büyükbaş hayvan yetiştiriciliği çevreye büyük oranda zarar veriyor.

Chambers'a göre büyükbaş hayvancılık çevreyi kirletiyorDiğer bir ifadeyle böcekler, büyükbaş hayvanlara göre çok daha temizler. Keza hayvan yetiştiriciliği artık insanların ihtiyacını karşılayamıyor. Hatta bu soruna karşı önlem almak için laboratuvarlarda gerçek et yetiştirmeye çalışan şirketler de var. Aspire Food Group da büyüyen dünyanın besin ihtiyacını karşılamak amacıyla çalışıyor. Yenilebilir böcek üretimi yapan şirket, Gana ve Amerika’da operasyonlarını sürdürüyor.

Böcek yeme fikrine alışmamız gerektiğini söyleyen Chambers, onlar arasındaki en iyi türün de çekirgeler olduğunu belirtti.

Böcek üretiminin dünyadaki açlığa karşı mücadele etmenin en iyi yol olduğunu düşünen iş insanı, ayrıca başka startupalara da yatırım yapmayı planladığını dile getirdi.

Tüm bunlara ek olarak; John Chambers Amerika hakkında “Konu startuplara geldiğinde en iyisi olduğumuzu düşünüyoruz. Fakat en kötüsüyüz. Önceden hayal kuran insanlarla dolu bir ülkeydik ama sanıyorum ki artık düş kurma yeteneğimizi yitirdik.” dedi. Fransa ve Çin’in startuplar konusunda daha akıllıca davrandığını ve onları desteklediğini belirten Chambers, ABD’nin küçük girişimler hususunda giderek kötüleştiğinin üzerinde durdu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum