Yatırım yapmaya başla!

“Çok Para Verdim Ama Değdi!” Dedirtecek 10 Dubai Aktivitesi

“Çok Para Verdim Ama Değdi!” Dedirtecek 10 Dubai Aktivitesi

Yakın zamanda ailenizle birlikte tatil planı yaptınız mı? Kışın içinizi titreten soğuk havalardan kurtularak, iliklerinize işleyecek sıcağa “merhaba” demek fena olmazdı sanırım. “Öyle yer var mı?” diyenler için muhteşem olanaklara sahip bir tatil şehriyle karşınızdayız bugün. Dubai, kuşkusuz Birleşik Arap Emirlikleri’nin en göze çarpan bölgelerinden bir tanesine kurulu ve dünyanın bir numaralı seyahat güzergahı olma yolunda da hızla ilerliyor. Güneyin yükselen yıldızı, aslına bakarsanız sadece muhteşem mimari özellikleriyle bile görülmeyi sonuna kadar hak ediyor. Bu eşsiz coğrafyada ne kadar süre kalırsanız kalın, unutulmaz bir deneyim yaşayacağınızdan şüpheniz olmasın.

Dubai’de yapabileceklerinizin sınırı yok. Burada bulunan her şey misafirlerine lüksün gerçek anlamını öğretebilmek amacıyla kurulmuş. Eğer parayla ilgili derdiniz yoksa, nasıl zaman geçiririm gibi bir sıkıntınız olmayacağından da şüpheniz olmasın. Çoğunlukla doğu kültürüyle harmanlanmış masallardan tanıdığımız saray hayatını burada sonuna kadar yaşayabilmeniz mümkün. Sakın bu eşsiz şehri, sadece çölden oluşan ve develerle dolu Orta Doğu yerleşkeleriyle karıştırmayın. Zaten gezinizden sonra yapacağınız tek plan, buraya tekrar ne zaman geleceğiniz konusunda olacak ve Dubai’yi bırakıp gitmek istemeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Dilerseniz bu muhteşem emirlikte sizi hangi süprizlerin beklediğine daha yakından göz atalım.

Huzurlarınızda Dubai’de yapabileceklerinizin listesi:

10 Dubai Çöllerinde Lüks Bir Safariye Katılabilirsiniz

Dubai Çöllerinde Lüks Bir Safariye KatılabilirsinizŞüphesiz yeryüzünde en zorlu ortamlardan biri de çöllerdir. Fakat Dubai’deki safariye katıldığınızda kavurucu güneşin, sıcak kumların ve neredeyse hiç nemin olmadığı bu çölde oldukça eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz. Dubai ayrıca, çöl benzeri zorlu yerlere karşı bütün kötü düşüncelerinizin değişmesini sağlayan tamamen farklı bir deneyim sunacak. Dubai’ye gittiğinizde saygın bir tur şirketi bulup, bu safari macerasına katılmalısınız.

Bir devenin sırtında eşsiz kum tepelerini geçebilir, seçeceğiniz araç ile turistik yerleri gezebilir, lüks bir arazi cipi içerisinde vahada turlayabilir, hatta sıcak hava balonu içerisinde güzel çöl manzarası üzerinde süzülebilirsiniz. Tur şirketlerinin birçoğunun düzenlediği unutulmaz çöl safarileri, harcadığınız paranın her kuruşuna değecektir.

EN LÜKS 9 SAFARİ YOLCULUĞU İÇİN TIKLAYIN.

9 Dubai Alışveriş Merkezi’ndeki Bloomsbury Cupcake Dükkanında Bir Şeyler Atıştırabilirsiniz

Dubai Alışveriş Merkezi'ndeki Bloomsbury Cupcake Dükkanında Bir Şeyler AtıştırabilirsinizEğer cebinizde fazla birkaç dolarınız daha varsa ve sanki iyi bir aperatif için para harcamanız gerektiğini hissediyorsanız, Bloomsbury Pasta Dükkanı Dubai’ye gitmişken uğramanız gereken yerler arasında. Damak tadınıza uygun lezzetli hamur işlerini bir kenara bırakırsak, dünyanın en pahalı keki olan “The Golden Phoenix” adındaki bu keki deneyebilirsiniz.

The Golden Phoenix 2012 yılının haziran ayında 645 Euro’luk bir fiyatla satıldı. Çünkü bu kek, 23 karat yenilebilir altın ile sarılmış ve en iyi çikolatadan yapılmıştır. Çok pahalı malzemeler kullanılarak yapılan Golden Phoenix’in mükemel tada ulaşabilmesi uzun bir zaman alıyor. Akşam kahvesi için gidin ve dünyanın sadece adını bildiği bu kekleri deneyin.

DÜNYANIN EN PAHALI 8 CUPCAKE’si İÇİN TIKLAYIN.

8 Dubai’de Her Öğün Ziyafet Çekebilirsiniz

Dubai'de Her Öğün Ziyafet ÇekebilirsinizÖzellikle yabancı bir ülkede olduğunuzda ölçüyü kaçırmadan yemek yemeli, nasıl bir yiyecek olduğunu da incelemeniz gerekmektedir. Fakat bazı kurallar Dubai’de geçerliliğini yitiriyor. Bilhassa Cuma günleri Dubai’de bulunan bir çok restoranda istediğiniz, aklınıza gelebilecek her şeyi sipariş verebilirsiniz. Eğer hafta sonu için, hatta bir iş seyahatinde ya da herhangi bir plan yapmadan Dubai’ye gidecek olursanız, adisyon konusunda endişelenmenize gerek kalmadan egzotik mutfakları ve yerel birçok lezzeti tatmaya hazır olun. Ayrıca, daha önce hiç görmediğiniz içeceklerden, hiç tatmadığınız yemekleri denemeyebileceğiniz ve de öğle yemeklerinde yeni insanlarla etkileşime geçebileceğiniz harika bir yer.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 RESTORANI İÇİN TIKLAYIN.

7 Eski Altın Çarşısı’ndan Aksesuarlar Alabilirsiniz

Eski Altın Çarşısı'ndan Atın Aksesuarlar AlabilirsinizNe kadar altınınız var? Sahte ya da altın rengine batırılmış metallerden bahsetmiyorum, ne kadar hakiki altınınız var? Sadece iyi görünmek için altın almak zorunda değilsiniz, ayrıca yatırım olarak da düşünebilirsiniz. Şimdi satın alıp sonrasında daha yüksek bir fiyata satabilir ve bu şekilde kendiniz için para kazanabilirsiniz. Piyasada oldukça fazla sahte altın bulunuyor. Ama Dubai Eski Altın Çarşısı bu konuda tamamen güvenilir. Çarşı hakkında güzel olan ve hakiki altın aldığımızdan emin olmamızı sağlayan bir diğer özellik ise altınların gerçek olup olmadığının düzenli orak devlet tarafından denetlenmesidir. Eski Altın Çarşısı’ndayken, pazarlık becerilerinize bağlı olarak yarı fiyatına altın satın alabilirsiniz.

SAF ALTINDAN YAPILMIŞ EN PAHALI 10 GÜNDELİK EŞYA İÇİN TIKLAYIN.

6 Dubai Alışveriş Merkezi’nde Aradığınız Her Şeyi Bulabilirsiniz

Dubai Alışveriş Merkezi'nde Alışveriş YapabilirsinizDubai Alışveriş Merkezi sadece bir alışveriş merkezi değil, burası kapladığı yer itibari ile dünyanın en büyüğü olma özelliğine sahip. Ayrıca en fazla ziyaret edilen alışveriş rekorunu da elinde bulunduruyor. Bu alışveriş merkezinde, uygun fiyatlar ile satış yapan 1200 dükkan ve 134 kilometrelik moda markalarının koleksiyonlarını barındıran dünyanın en geniş ve en büyük Moda Caddesi’ne sahip. Bu alışveriş merkezi ayrıca dünyaca ünlü Dubai Akvaryumu ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’ne ev sahipliği yapıyor. Dubai Buz Pisti de dikkatinizi çekebilecek diğer bir yapı. Bu alışveriş merkezi para harcayabileceğiniz en iyi yerler arasında.

DÜNYANIN EN LÜKS 10 ALIŞVERİŞ MERKEZİ İÇİN TIKLAYIN.

5 Burj Al Arab’da Geceyi Geçirebilir ve Gün Boyu Tenis Oynayabilirsiniz

Burj Al Arab'da Geceyi Geçirebilir ve Gün Boyu Tenis OynayabilirsinizDaha önce hiç Dubai’de bulunmadıysanız, “dünyanın tek yedi yıldızlı oteli” Burj Al Arab otelini ziyaret etmeden ülkeden ayrılmamalısınız. Burj Al Arab ile ilgili her şey oldukça büyüleyici. Özellikle üstten alt kısma kadar eşsiz bir gemi yelkeni şekline sahip tasarımı kesinlikle görmeye değer. Yapay bir ada üzerine inşa edilmiş bu otel, bugün dünyanın en yüksek üç oteli arasında yer alıyor. Otelde her şey olağanüstü ve birinci sınıf olmasına rağmen, kesinlikle dünyanın en yüksek tenis kortunda tenis oynamaya bayılacaksınız. Şüphesiz ki Burj Al Arab otelinde unutulmaz bir gece yaşamak para harcamanın en iyi yollarından biridir.

Görselliği ve özellikleriyle dünyaya nam salan bu bu şaheseri Dubai’nin En Lüks Oteli “Burj Al Arab” isimli yazımızdan daha yakından inceleyebilirsiniz.

4 Dubai Miracle Garden’de Gezintiye Çıkmalısınız

Dubai Miracle Garden'de Gezintiye Çıkmalısınız72 bin metrekarelik ve 45 milyonun üzerinde dikili çiçeğe ev sahipliği yapan Dubai Miracle Garden, dünyanın en büyük çiçek bahçesidir. Bu bahçede atık sudan dönüştürülen ve damla sulama tekniği ile sulanan çiçekler için günlük 200 bin galonluk su kullanılır. Dubai’deki çölün yakınında bulunmayan; fakat Arap Çölü’nün kalbi olan bu bahçeye hayran kalacaksınız. Bunlara ek olarak, adından da anlaşıldığı üzere bu mucizevi bahçe 15 binden fazla 26 farklı tür kelebeğin yer aldığı, dünyanın en büyük kelebek bahçesini de göreceksiniz. Sizi temin ederim, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir bahçe ile karşılaşamazsınız.

CENNETTEN BİR KÖŞE: DÜNYANIN EN LÜKS 10 BAHÇESİ İÇİN TIKLAYIN. 

3 James Bond Tarzı Yüksek Hızlı Araba Kullanabilirsiniz

James Bond Tarzı Yüksek Hızlı Araba KullanabilirsinizArabanızdan çıkmadan denizin içerisindeki yaşamı keşfedebileceğinizin veya balık tutabileceğinizin mümkün olduğu gelecekte bir zaman hayal edebiliyor musunuz? Dubai’de böyle bir araba bulunuyor. Çöl etrafında dolaşabilir ve hatta araç değiştirmek zorunda kalmadan su üzerinde yolunuza yüksek hızda devam edebileceğiniz özel bir amfibi arabaya Dubai’de rastlayabilirsiniz. James Bond gibi aksiyonun tadını çıkarabilirsiniz. Hatta Dubai Veliaht Prensi Şeyh Hamdan Bin Muhammed sizlere, su üzerine saatte 80 kilometre hızın üzerine çıkabilen amfibi arabalarından bir tanesini verebilir. Amfibi otomobiller, 2015 yılının Kasım ayındaki Dubai Motor Festivali’nde eşsiz özellikleri ile fazlasıyla dikkat çekti. Dubai bu tür etkinliklerde ve diğer olaylarda çıtayı oldukça yükseltmeye devam ediyor.

DÜNYANIN EN HIZLI 10 OTOMOBİLİ İÇİN TIKLAYIN.

2 Emirates Alışveriş Merkezi’nde Kayak Yapabilirsiniz

Emirates Alışveriş Merkezi'nde Kayak YapabilirsinizÇöl ülkesinde kayak düşüncesi sizlere oldukça çılgın gelebilir; fakat inanması zor olsa da kayak yapmak Dubai’de para harcamanın en iyi yollarından bir tanesidir. Ski Dubai, Emirates Alışveriş Merkezi’nin içerisinde, 22.500 metrekare büyüklüğünde ve neredeyse en iyi kayak merkezleriyle yarışacak derecede özelliklere sahiptir. Gerçek şu ki bir çöl ülkesinde kayak veya snowboard yapabileceğiniz, kartopu oynayabileceğiniz, buz mağaralarını keşfedebileceğiniz bir deneyim yaşamak paha biçilemez olmalı. Ayrıca Ski Dubai, günün belirli saatlerinde çok sayıda penguenin ziyaretçiler ile etkileşim içerisinde bulunmasını da sağlıyor. Burada harcadığınız paraya asla üzülmeyeceksiniz.

KIŞIN TADINI EN GÜZEL ŞEKİLDE ÇIKARTACAĞINIZ KİRALIK 10 KAYAK TESİSİ İÇİN TIKLAYIN.

1 Atlantis Hotel’i Ziyaret Edebilirsiniz

Atlantis Hotel'i Ziyaret EdebilirsinizAtlantis The Palm, sadece Dubai’nin değil; dünyanın da en büyüleyici otellerinden bir tanesidir. Atlantis otel insan dehası, yaratıcılık ve teknolojik yenilikler kullanılarak yapılan muhteşem bir yapay ada olan Palm Cumerya’nın kollarından birinde yer alan ilk oteldir. Adından da anlaşılacağı üzere, Arap unsurlarına rağmen, Atlantis efsanesi baz alınarak yapılması bu oteli daha da dikkat çekici kılıyor. Atlantis’te yunuslar ile yüzebilir, Lost Chambers Akvaryumu’nu keşfedebilir, tekne gezintisine çıkabilir, spada rahatlayabilir, spor salonunda efor sarf ederken kortta tenis oynayabilir ve harcadığınız paraya değecek daha birçok aktivitenin içerisinde yer alabilirsiniz.

Son yıllarda Dubai, yapmış olduğu yenilikler ile sadece o coğrafyanın değil; dünyanın göz bebeği olmuş durumda. Birçok ünlünün, iş adamının ya da yurt dışına çıkmak isteyen herkesin en çok ziyaret ettiği yer rekorunu elinde bulunduruyor. Çölün ortasında bir serabı andıran Dubai, geliştikçe bizleri kendisine hayran bırakmaya devam ediyor. Dubai’ye gidecek olanlar veya gitmeyi düşününler sizce bu aktivitelerden hangileri harcayacağınız paranın gerçekten hakkını verir dersiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum