Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

CoinJar Borsası Birleşik Krallık ve Avustralya’da Lisans Alıyor

CoinJar UK, Gemini Europe Ltd. dahil olmak üzere diğer 10 kayıtlı kripto varlık firması arasında katılıyor.
CoinJar Borsası Birleşik Krallık ve Avustralya’da Lisans Alıyor

Avustralya’nın köklü kripto borsasının Birleşik Krallık yan kuruluşu, ülkenin Mali Davranış Otoritesinden (FCA) kayıt lisans aldı. Borsa ilerleyen günlerde Avustralya’da da aynı lisanslı almayı hedefliyor.

Kara para aklama ve terörün finansmanıyla mücadele mevzuatı kapsamında geçen yıldan başlayarak, Birleşik Krallık’ta belirli kripto faaliyetlerin yürüten firmalar, FCA’ya kaydolması gerekiyor.

Borsa açıklamasında, kurumsal tüketici güvenini desteklemek ve endüstriyi izlemek için Avustralya’da bu lisansı talep ettiğini belirtti. Borsa, İngiltere ve Galler’de kayıtlı özel bir limited şirket olan CoinJar UK Limited adıyla faaliyet gösteriyor.

CoinJar 2013 yılında Avustralya’da ortaya çıkarken, borsa bir yıl sonra Avustralya’nın o zamanlar kripto sahiplerine uygulanan Mal ve Hizmet Vergisini atlatmak için küresel genişlemenin bir parçası olarak İngiltere’ye taşınmıştı.

CoinJar uyumlulukla ilgili açıklamasında, “Avustralya’da kripto para düzenlemesi yürürlüğe girene kadar organize olsak da, FCA yükümlülüklerinin ruhuna bağlı kalarak kendi kendini düzenlemede en iyi uygulama için bir ölçüt belirlemeyi amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum