Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase Kullanıcı Verilerini ABD Hükümetine Sattığını Yalanladı

Kripto para borsası milyonlarca kullanıcısının verisini ABD hükümetiyle paylaşmakla suçlanıyor.
Coinbase Kullanıcı Verilerini ABD Hükümetine Sattığını Yalanladı
HABER GİRİŞ

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, müşterilerin bilgilerini hükümetle paylaştığına dair raporlar ile karşı karşıya kaldı. İddiaya göre bu bilgiler İç Güvenlik Bakanlığı ile paylaşılıyordu.

Coinbase’den konuyla ilgili açıklama geldi ve iddialar yalanlandı. Borsa açıklamasında, “Coinbase tescilli müşteri verileri satmaz. İlk endişemiz, kullanıcılarımıza en güvenli ve en güvenli kripto deneyimini sağlamak olmuştur ve her zaman olacaktır.” ifadelerini kullandı.

İddialara göre borsa, Tracer adlı aracı ile coğrafi verileri hükümet ile paylaşıyordu. Coinbase Tracer araçlarının hükümet gereksinimlerine uymak için oluşturulduğunu belirtti.

‘Müşterilere Ait Veriler Toplanmıyor’

Bu verilerin terör finansmanı ve kara para aklama gibi finansla ilgili suçları araştırmak için kullanıldığı kaydedildi. Borsaya göre, hükümete sağlanan bilgiler arasında kullanıcılara dair bir veri bulunmuyor.

Coinbase geçen yılın Eylül ayında, devlet kurumlarına yazılım geliştirmek adına ICE adlı bir şirket ile anlaşma imzalamıştı. Anlaşma, borsayı 1,36 milyon dolar karşılığında ICE’ye hizmet olarak uygulama geliştirme yazılımı” sağlamayı gerekli kılıyor.

GCM Yatırım Banner

Kripto para borsası, piyasadaki olumsuz koşullara rağmen genişleme planlarını sürdürüyor. Coinbase geçtiğimiz gün Avrupa’da genişleme stratejisinden bahsetmiş ve daha fazla ülkede lisans almayı amaçladığını açıklamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.