Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Coinbase Hisseleri Nasdaq Özel Satışında 90 Milyar Dolar Değerlendi

Nasdaq borsasında satış öncesi özel etkinlikte listelenen Coinbase hisseleri yatırımcılardan büyük ilgi gördü.
Coinbase Hisseleri Nasdaq Özel Satışında 90 Milyar Dolar Değerlendi

Kripto para borsası Coinbase hisseleri geçtiğimiz hafta yaklaşık 90 milyar dolar değerleme ile işlem gördü. Sektörün içerisinden kişilere göre, yatırımcıların kripto para birimi borsası halka açılmadan önce özel hisselerini alıp satmaları için son şans olabilir. Bloomberg raporuna göre, Nasdaq Private Market, geçtiğimiz hafta perşembe günü sona eren özel müzayedeyi gerçekleştirdi.

Bu etkinliğin aynı zamanda borsa tarafından yapılan son ihale olduğu belirtiliyor. Kaynaklar kripto para borsasının değerlemesini yaklaşık 100 milyar dolara fırlatan 375 dolarlık bir önceki açık artırma fiyatından daha düşük olan 350 dolarlık bir fiyatlama olduğunu iddia ediyor.

Coinbase borsası geçtiğimiz günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na halka arz başvurusunda bulunmuş ve onay almıştı. Alınan bu onay ile kripto para borsasının doğrudan listelenmesi için önünde bir engel kalmamış oldu. Özel satışlarda daha fazla kısıtlama oluyor ve az miktarda hisse satışı gerçekleşiyor.

Nasdaq özel şirketlerin hisse senetlerinin bir kısmını halka arz etmeden önce satabilmeleri için özel ihlaleler düzenliyor. Doğrudan halka arz gerçekleşmeden önce, Nasdaq alıcılar için bir referans fiyat belirliyor Bu fiyatın halka arz sırasındaki gerçek fiyatlama için bir göstgerge olmayacağı belirtiliyor.

Doğrudan bir halka arz, geleneksel listelemelere bir alternatiftir ve Coinbase, bunu ilk kez Nasdaq üzerinde gerçekleştirecek. Daha önce Spotify ve diğer bazı şirketler tarafından New York Borsası’nda doğrudan halka arzlar gerçekleştirmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum