Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase CEO’su Singapur’un Kriptoya Bakışını Eleştirdi

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Singapur’un bir Web3 merkezi olmayı hedeflediğini, ancak kripto ticaretini onaylamadığını söyledi.
Coinbase CEO’su Singapur’un Kriptoya Bakışını Eleştirdi
HABER GİRİŞ

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Singapur’un ileriye dönük bir düzenleyici olmak istediğini, ancak kripto ticaretine sıcak bakmadığını söyledi. Şehir devleti, birçok perakende yatırımcının tasarruflarının büyük bir kısmını kaybetmesinden sonra kripto para birimlerinin oldukça spekülatif ve değişken olduğu konusunda pek çok uyarıda bulundu.

Ülkede halka açık alanlarda ve sosyal medyada kripto reklamcılığı yasaklanmıştı. Armstrong, Singapur’un bir Web3 merkezi olmak istediğini ancak kripto ticaretini kısıtladığını belirterek, bu iki kararın birbiri ile çeliştiğini söyledi.

Singapur Kripto Platformlarına Karşı Seçici

Coinbase, şehir devletinde dijital ödeme belirteci hizmetleri sunmak için düzenleyiciden onay almıştı. Singapur şimdiye kadar 180 başvurunun ardından yalnızca 17 platforma lisans dağıttı. Binance aylarca düzenleyici belirsizlikte kaldıktan sonra bu yılın başlarında şehir devletinde faaliyet gösterme başvurusunu geri çekmişti.

Singapur’un Para Otoritesi’nden Sopnendu Mohanty ise Armstrong’un açıklamalarına cevaben, perakende yatırımcıların aldıklarını anlamadıkları risklere maruz kaldıklarını söyledi.

Web 3.0′ın gelecek olduğuna inandıklarını belirten Mohanty, “Yapmak istediğimiz şey, bu ekosistemde işlem yapabilen paranın güvenli varlık olarak kabul edilmesini sağlamak. Yön bu olduğu sürece, biz iyiyiz.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Mohanty, merkezi borsaların diğer finansal hizmet işletmeleri gibi muamele görmeleri gerektiğini belirterek, kara para aklama karşıtı korumalar olması gerektiğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın