Yatırım yapmaya başla!

Bitcoindeki Yükselişle Coinbase Apple’da En Çok İndirilen Uygulama Oldu

Bitcoindeki ayarsız yükseliş, Google aramalarını ve uygulama mağazalarını alt üst etti. Her alanda zirveye yerleşen bitcoin hakkında detaylar;
Bitcoindeki Yükselişle Coinbase Apple’da En Çok İndirilen Uygulama Oldu

Bitcoinin çılgın yükselişi sonrasında daha fazla kişinin ilgi alanına girmeye başladı. Dolayısıyla Google aramaları başta olmak üzere dünyanın 1 numaralı gündem maddesi oldu. Google istatistiklerine göre altın aramalarını kısa sürede geçen bitcoin, bir süre sonra Kardashian’lar gibi popüler isimlerin aramalarını da geride bıraktı. 19 bin 399 dolarlık rekor sonrasında ise App Store’da da ilgili uygulamalar ilk sıraya yerleşti.

Dünyanın en büyük sanal para borsalarından olan Coinbase, bitcoindeki yükselişler ile en çok indirilen uygulamalar listesinde ilk sıraya yükseldi.

Coinbase En Çok İndirilen Uygulama

Perşembe günü 15 bin sınırından başlayarak 19 bin doların üstüne kadar çıkan bitcoin sonrasında yazılım uygulaması Coinbase, Apple’ın ABD’de en çok indirilen uygulamalar listesinde zirveye yerleşti. Kripto paralara ilginin fazlasıyla artması sonucunda, spekülatif çılgınlık yaşandığı bir kere daha anlaşıldı.

Coinbase’in GDAX Borsası‘nda dün bitcoin fiyatları sadece 90 dakika içerisinde 16 bin dolardan 20 bin dolara yaklaştı.

GDAX Borsası Bitcoin Fiyatı

Daha sonra kazançlarının bir kısmını geri verdi ve bitcoindeki düşüşle birlikte fiyatlar 17 bin civarına geriledi. Dünya genelinde ise 19 bin doların üstünü gören fiyatlar, bir süre sonra 15 bin 500 dolara kadar düştü. Bugün ise 17 bin doların üstündeki bitcoin, Türkiye saatiyle öğlen 16 bin 500 dolar civarından işlem görmeye başladı.

18 Aralık tarihinde işleme açılacak olan vadeli işlem sözleşmelerinde ise devre kesici uygulaması söz konusu olacak.

Bitcoin Devre Kesici Uygulaması

Bitcoinde görülen ani değişimlere karşı korunma amaçlı olarak devre kesici kullanımı 3 aşamalı şekilde uygulanacak. CME Group tarafından bir önceki günün uzlaşma fiyatına göre yüzde 7, yüzde 13 ve yüzde 20 seviyelerinde olmak üzere devre kesici uygulaması söz konusu olacak. Yüzde 7’lik bir değişim sonrasında işlemlere 2 dakika ara verilecek. Kontratın fiyatında yüzde 13 oranında bir değişim olduğunda da yine 2 dakika ara olacak. Eğer yüzde 20 oranında bir değişim olursa işlem yapılmasına izin verilmeyecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum