Yatırım yapmaya başla!

Cohen Gündemi Meşgul Etmeye Devam Ederken, Yeni İddialar Mübalağa Bulundu!

Donald Trump'ın eski avukatı Michael Cohen davasında, ağır iddialar dikkat çekti. Reddedilen ithamlar, cezanın hafifletilmesine yönelik abartılar olarak nitelendi.
Cohen Gündemi Meşgul Etmeye Devam Ederken, Yeni İddialar Mübalağa Bulundu!

Michael Cohen davasında Başkan Trump ve şirketin baş mali sorumlusu, bir yıldızın sessizliği için ödeme yapmak ve Michael Trump’ın anlaşmadaki rolünü gizlemek için onu örtmek ve sahte faturalar kullanarak koordine ettiği iddia edildi. 

Bay Cohen Çarşamba günü verdiği ifadenin bir parçası olarak, milletvekillerine 1 Ağustos 2017 tarihinde, Başkan Trump tarafından imzalanmış ve bir diğeri Donald Jr. ve Trump Organizasyonu CFO’su Allen Weisselberg tarafından imzalanmış olduğunu gösterdi. Diğer tarafta Bay Trump’ın, Stormy Daniels olarak bilinen yıldız Stephanie Clifford ile cinsel ilişkisi olduğu iddia edilen bir münasebeti gizlemek için yaptıkları iddia edilen 130.000 $’lık ödemeyle bağdaştırma yaptı.

Cohen, 2016 Başkanlık seçimlerinden hemen önce Bayan Clifford’a tazminat ödemesinin aylık taksitlerinin bir parçası olduğunu ve ilk ödemeyi bildirdikten sonra Başkan’ın katılımını gizlemek için yanlış bir şekilde “yasal harcamalar” olarak belirlendiğini söylemişti. (Ocak 2018)

Messrs, Trump ve Weisselberg

İddia Metninde Messrs, Trump ve Weisselberg İsimlerine Yer VerildiDuruşmada Başkan Trump’ın eski avukatı olan Cohen, Ekim 2016’da Clifford’a ödeme yapmayı düşündükleri için Messrs, Trump ve Weisselberg’le yaptığı görüşmeler hakkında da ayrıntılı olarak ifade verdi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile bir zirve için Vietnam’da bulunan Sayın Trump, Çarşamba sabahı Twitter’da Sayın Cohen’e yönelik “Michael Cohen… Devlet Yüksek Mahkemesi tarafından yalan ve dolandırıcılık nedeniyle engellendi. Trump’la ilgisi olmayan kötü şeyler yaptı. Hapishane süresini kısaltmak için yalan söylüyor.”dedi. Komitedeki Cumhuriyetçiler, Kongreye yalan söylemekten suçlu bulunan Bay Cohen hakkında da benzer suçlamalarda bulundu.

Olağanüstü saatlik bir gösteride Bay Cohen siyasi, yasal ve medya dünyalarına hakim olan konularda yemin altında yeni iddialarda bulundu. Bay Trump, WikiLeaks’in Demokratik Ulusal Komite’nin Başkanlık rakibi Hillary Clinton’a verdiği zararı e-postayla göndereceğini ve Bay Trump’ın 2016’da Moskova’da bir Trump Kulesi inşa etmek için projeyi tartışmaya devam ettiğini söyledi.

Ayrıca, Başkan Donald Trump’ın servetini bankalara, sigorta şirketlerine ve vergi otoritelerine kendi lehine olacak şekilde, sıklıkla yanlış beyan ettiğini iddia etti.

Donald Trump’a Yönelik İthamlar

Başkan Donald Trump'a Ağır İthamlarPartizan çekişmesiyle geçen duruşma, uzun süre önce Trump’ın “tamircisi” olarak sahne arkasında çalışan, 52 yaşındaki Bay Cohen’i sundu. (Bay Cohen, ellerini sıkıyor ve kaşları çatıyordu, kalın bir New York aksanıyla yavaşça ve durmadan konuştu.) Hazırladığı tanıklığının 20 sayfasını okurken, Bay Trump’ı “ırkçı … aleyhte bir adam… aldatan” olarak nitelendirdiği için etkisini yitirdi.

Cumhuriyetçiler, eski Trump avukatını bir yalancı olarak göstermeye çalıştı ve çok yıllı vergi sahtekarlığı da dahil olmak üzere çok paralı ödemelerin ötesindeki suçlardan sorumlu olduğunu belirtti. Jim Jordan (R., Ohio), Cohen’in reddettiği iddiasıyla Beyaz Saray’ın işini alamadığı için tepkisinden dolayı çekmesinden dolayı Bay Cohen’in ifadesini abarttığını öne sürdü. Paul Gosar (R., Ariz) Cohen’e “Sen patolojik bir yalancısın. Sahte olmaktan gerçeği bilmiyorsun. ” dedi.

Demokratik komite başkanı, Temsilci İlyas Cummings, Maryland’i Kongre’ye yaptığı yalanlar hakkında uyarırken, Cumhuriyetçiler’i Sayın Cohen’i susturmaya çalışmakla suçladı. Sayın Cummings “Bu komitenin başkanını ne pahasına olursa olsun koruduğu günler sona erdi. Onlar bitti.”dedi.

İddialar Reddedildi

Michael Cohen İddiaları Reddedilirken Abartılara Tepki GösterildiMichael Cohen, Bay Trump dışında yaklaşık 100 müşteri kaseti olduğunu ve Bay Trump’ın on yıl boyunca 500 kez (muhtemelen) bireylerin veya varlıkların tehdit edilmesini istediğini belirtti. Cohen’in ifadesi, Sayın Trump ve ortaklarının Başkanlık seçimleri sırasında Rusya ile toplandıkları iddiasıyla ilgili çok az yeni bilgi sundu. Manhattan ABD avukatlık bürosunun Trump Örgütü’nün mali işlerine devam eden hortumlamaya dair bazı ipuçları verdi.

Trump’ın daha önce görüşmediği başka yasa dışı eylemlerin veya yanlışların farkında olup olmadığını sorduğunu söyleyen Cohen, öyle olduğunu (ancak bu hususların Manhattan’daki federal savcılar tarafından soruşturulduğunu) söyledi. Ayrıca savcıların en son yaptığı konuşmada, Bay Trump ve ortakları ile görüşme yapmasını istemediklerini söyledi.

İfadede Bay Trump’ın, daha sonra ödemeyi nasıl düzenleyeceğini bulmak için Bay Cohen ve Bay Weisselberg’i yönlendirdiğini ve kendisini “kampanyasını olumsuz yönde etkileyebilecek herhangi bir paranın izlenmesini önlemek için” kişisel fonlarını kullanmaya yönlendirdiğini söyledi. Trump avukatı ise yasaları çiğnendiği yönündeki iddiaları reddetti.

Ödemelerde İz Kaybettirme İddiası

Yolsuzluklar ve Uygunsuz Ödemelerin Gizlenme ÇabasıBay Cohen, Bay Weisselberg’den Bayan Clifford’un ödemesini istediğini ve Bay Weisselberg’in yapamayacağını belirttiğini ekledi. Cohen ikilinin, daha sonra ödemeyi Bay Trump’ın mülklerinden birinin üzerinden geçirmenin mümkün olup olmadığını tartıştığını da söyledi.

Trump Organizasyonu finans şefine, geçen yaz Manhattan ABD avukatının Cohen’in iş anlaşmalarıyla ilgili ofis soruşturmasında büyük bir jüri önünde ifade vermesi karşılığında dokunulmazlık verilmişti. Bu sonda konuya aşina insanlara göre, Trump Örgütü’nün iş ilişkilerini incelemek için genişledi.

Ağustos ayında, Bay Cohen, vergi kaçakçılığı ve bir bankaya yanlış beyanda bulunma dahil sekiz federal suçtan mahkum bulunduğunu belirtti. Savcı, Bay Trump’a 2016 kampanyası sırasında Bayan Clifford’a ve Bay Trump ile ilişkisi olduğunu iddia eden eski Playboy model Karen McDougal’a hush-money ödemeleri yönlendirdiğini söylediğinde, Başkan’ı iki federal suçta suçladı. Başkan, iki kadınla cinsel ilişkide bulunduğunu inkar etti.

Eski Trump avukatının ifadesi, Başkan tarafından çok sayıda iddia edilen yanılsamaya yer verdi. Trump’ı varlıklarını sigorta şirketlerine aktardığını söyleyerek, sigorta sahtekarlığı yapmakla suçlarken, bir denetim geçirme endişesi olduğundan vergi beyannameleri üzerinde oynama yaptığını iddia etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum