Yatırım yapmaya başla!

Çocukla Birlikte Büyüyen Kıyafet Tasarımı Büyük Ödüle Aday!

Tasarımcı Ryan Yasin’in origamiden ilham alarak ortaya çıkardığı çocuk kıyafetleri, kullanışlılığıyla dikkat çekiyor. İşte detaylar…
Çocukla Birlikte Büyüyen Kıyafet Tasarımı Büyük Ödüle Aday!

Çocuk kıyafetlerinin ne kadar pahalı olduğunu hepimiz biliyoruz. El kadar tulumların, minicik ayakkabıların, paltoların ve benzerlerinin, aileler için ne kadar masraflı ihtiyaçlar olduğunun farkındayız. Kaldı ki dünyaya geldikten sonra hızla büyüyen ve sürekli yenilerine ihtiyaç duyan miniklerde bu ihtiyaçlar çok daha yüksek rakamlara ulaşabiliyor. İşte tam da bu noktada sizlere Ryan Mario Yasin’in tasarımından bahsetmek istiyorum. Çünkü Yasin’in tasarladığı kıyafet, çocuklarla birlikte büyüyerek ebeveynleri “eskimeden yenisini alma” sorunundan kurtaracak nitelikte!

Ryan Yasin, Londra Kraliyet Sanat Okulu’nda eğitim hayatına devam ederken keşfettiği materyal sayesinde büyüyen kıyafet fikrini bulmuş.

Ryan Yasin, Londra Kraliyet Sanat Okulu’nda okurken fikri bulmuş.

Tasarımına Petit Pli ismini veren Yasin’in kullandığı materyal diğerlerinin aksine bir çocuğun bedenine göre şekil alabilecek özellikte!

Origami sanatından ilham alarak yarattığı tasarımıyla, her yıl İngiltere’de verilen James Dyson Ödülleri’ne aday olan Yasin, ilk etabı geçti bile!

Origami sanatından ilham aldı.

Evet, bebeklerin 6 aydan 36 aya kadar giyebileceği kıyafet tasarımı, yaratıcısına 2.500 dolarlık James Dyson milli ödülünü kazandırdı. Keza Yasin, 26 Ekim’de verilecek olan 40.000 dolarlık uluslararası ödül için de beklemeye devam ediyor.

Lisans eğitimini havacılık mühendisliği bölümünde tamamlamış olan Ryan Yasin, elastik ve dirençli materyaller üzerinde yaptığı araştırmalar sonucunda “çocukla birlikte büyüyen kıyafet” fikrini bulmuş.

Elastik ve dirençli materyaller üzerinde yaptığı araştırmalar sonucunda tasarımını geliştirmiş.

Nitekim bulduğu materyalin tekstil dünyasında kullanılabileceği düşüncesini de anne-babasının ona yeni kıyafetler almaktan ne kadar şikayet ettiğini hatırlayarak geliştirmiş.

Şu an için mont, kaban gibi ürünlere yönelik kullanılan materyalin, su ve rüzgar geçirmez yapısıyla da çocuklar için epey yararlı olacağına inanılıyor.

Çamaşır makinesinde yıkanabilen kıyafetlerden şimdilik 6 aylık ile 3 yaş arasındaki çocuklar için yapılsa da Yasin, ileride yetişkinler için de üretim yapmayı düşündüklerini belirtiyor.

Bu konuda yetişkinlerden talep olduğunu söyleyen Ryan, özellikle de hamileler için “vücuda göre şekillenen” kıyafet düşüncesine yoğunlaştıklarını dile getiriyor. Sonuçta; fütüristik görünümü ve uzun süre kullanılabilmesiyle insanların dikkatini çeken bu tasarımın, yeni bir moda akımı yaratabileceği bile öne sürülen görüşler arasında!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum