Yatırım yapmaya başla!

Viral Olan Çocuk Şarkısı Koreli Şirketin Hisselerine Tavan Yaptırdı!

Samsung Publishing isimli şirketin hisseleri, köpekbalıklarıyla ilgili bir çocuk şarkısının Birleşik Krallık listelerini alt üst etmesinin ardından tavan yaptı. İşte ayrıntılar;
Viral Olan Çocuk Şarkısı Koreli Şirketin Hisselerine Tavan Yaptırdı!

Samsung Publishing isimli Koreli şirketin hisseleri, köpek balıklarıyla ilgili bir çocuk şarkısının Birleşik Krallık listelerini alt üst etmesinden sonra yükselişe geçerek rekor seviyelere ulaştı.

Yayıncılık, kiralama ve online eğitim gibi alanlarda hizmet veren Kore merkezli şirketin hisselerinin, % 76’nın üzerinde artış göstermedi piyasalarda büyük yankı uyandırdı. Nitekim Koreli yayıncının iştiraklerinden birinin imzasını taşıyan Baby Shark isimli şarkı, Birleşik Krallık listelerinde ilk 40’a girerek tarihe geçmiş oldu.

Güney Kore kökenli bir pop müzik türü olan K-pop alanında böyle bir başarıya ulaşan isimler arasında Gangnam Style ile ünlü Psy ve BTS vardı.

Çocuk Şarkısı Baby Shark Baby Shark isimli çocuk şarkısının 31 Ağustos’ta listelerde yer almasında bu yana Samsung Publishing’in hisseleri % 76’nın üzerinde yükseliş gösterdi. Yalnızca Perşembe günü hisseler % 13.19’luk artışla kapanış yaptı.

Öte yandan, şirketin adı neticesiyle yaşanan karışıklıkta, yayıncının teknoloji devi Samsung ile bir ilgisinin olmadığı kaydedildi.

Baby Shark Samsung Publishing Hisseleri UçurduKiwoom Securities’in küresel stratejisti olan Daniel Yoo, yayıncının Samsung Group’la ilgisinin olmadığını vurgulayarak potansiyel yanlış anlamaların önüne geçti. BBC tarafından yayınlanan bir raporda da Baby Shark’ın İngiltere listelerine 37. sıradan girdiği fakat internet arama sonuçlarına göre şarkının 10 yıldan uzun süredir var olduğu belirtildi.

Ne var ki Samsung Publishing’in iştirakinin 2016’daki videosu ile Baby Shark, dünya çapında ilgi çekmeye başladı.

İlaveten; kendisini “küresel eğlence şirketi” olarak tanımlayan SmartStudy isimli iştirakin Pinkfong bölümünün de dünya çapındaki çocuklara uyarıcı ve eğlenceli öğrenme deneyimleri sunmak için yaratıcı animasyonlu içerikler geliştirdiği söylendi. Pinkfong’un içeriklerini YouTube ve Amazon Video gibi platformlar aracılığıyla dağıttığı dile getirildi.

Bunların yanı sıra, 21 Haziran’da yayınlanan bir analist notuna dikkat çekilerek Samsung Publishing’in o zaman 10.050 Güney Kore wonu seviyesinde olduğu hatırlatıldı. Bugünkü kapanış fiyatı ise 18.450 Kore wonuydu ve aradaki farka bakıldığında hisselerin % 84 civarında arttığı görülüyordu. Nihayetinde Baby Shark isimli çocuk şarkısının listelere girmesinin ardından gelen bu yükseliş pek çok açıdan dikkat çekti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum