Yatırım yapmaya başla!

Coca-Cola Yöneticisi Trump’a Xi Jinping Konusunda Tavsiye Verdi!

Coca-Cola’nın Büyük Çin ve Kore Başkanı Curtis Ferguson, ABD ile Çin arasındaki anlaşmazlığı çözmek için verdiği tavsiyeyle dikkat çekti. Detaylar haberimizde;
Coca-Cola Yöneticisi Trump’a Xi Jinping Konusunda Tavsiye Verdi!

Dünyanın en ikonik markalarından biri olan Coca-Cola’nın Çin Başkanı, Donald Trump’a Başkan Xi Jinping’le arasındaki ticaret anlaşmazlığını çözmesi için bazı tavsiyelerde bulundu. Buna göre Curtis Ferguson, Trump’ın liderlik tarzını Çin modeline daha çok uyarlaması gerektiğini ve anlaşmazlığı çözme konusunda ilk konuşmaları başlatmak için Çin’in mesajlaşma uygulamasını kullanması gerektiğini söyledi. Tianjin’deki Dünya Ekonomik Forumu’nda konuşan Ferguson’un bu önerisi dikkat çekerken, Coca-Cola Başkanı gerilimin şirketi nasıl etkilediğinden de bahsetti.

Tabii, bu açıklamaların Trump’ın 200 milyar dolarlık tarifeyi yürürlüğe koyduğu, ardından Çin’in de 60 milyar dolarlık misilleme yaptığı şu gerilimli günlerde gelmesi de ilgi çekti.

Trump Çin Tarzı İş Yapmayı Öğrenmeli Zira her iki ülkenin de uygulamaya koyduğu 50 milyar dolarlık ek verginin üzerine bir kez daha vergi yaptırımı gelmesi, iş dünyası için iyi haber değildi. Önde gelen pek çok şirketin yöneticisi tarifelerin işlerini etkileyebileceği yönünde yorumlar yapılar, bazıları da gerilimden halihazırda etkilendiklerini savunuyorlardı.

Coca-Cola’nın Çin Başkanı da içecek üreticisinin henüz tarifelerden doğrudan etkilenmiş olmadığını fakat emtia fiyatlarındaki yükselişin göz ardı edilmeyeceğini söyledi.

Coca-Cola’nın Çin Başkanı Ticaret Savaşı YorumuFerguson ayrıca şirketin Çinli tüketicilerin ABD ürünlerine karşı beklenen boykotlarından kurtulacağını ümit ettiğini de sözlerine ekledi. Sonuçta Coca-Cola, 40 yıl önce Çin’e girdiğinden bu yana dünyanın en büyük ikinci ekonomisine büyük yatırımlar yapmıştı. Şirketin şu anda Çin’de 45 fabrikası ve 50 binin üzerinde çalışanı vardı. Bunun yanında Şangay’da en büyük araştırma ve geliştirme merkezine sahipti.

Çin’de yakalanması gereken pek çok şey olduğunu bildiren Ferguson, bunun Çinli tüketicilerin gelişen taleplerini karşılamak için ürün hattını uyarlaması anlamına geldiğini söyledi.

Ticaret Savaşı Şirketi Nasıl EtkiliyorÖrneğin, Coca-Cola geçtiğimiz ay 5.1 milyar dolarlık anlaşmayla Costa’yı satın aldığını açıklamış, anlaşmanın amacı da Çin dahil olmak üzere markanın kahve işinde dünya genelinde genişlemesi olarak belirtilmişti. Öte yandan Ferguson, sağlıklı içeceklerini yerel müşterilere daha cazip hale getirmek için Çin’in şifalı tariflerini denediğini de dile getirdi.

Kaldı ki Ferguson’un yorumları, ABD merkezli şirketin sağlıklı içecek hattını Çin dışına yayma planları olduğu yönündeki haberlerden hemen sonra geldi. Pazartesi günü çıkan haberlerde, şirketin Kanadalı tıbbi kenevir üreticisi Aurora Cannabis ile Cannabidiol içeren bir içecek geliştirmek için görüştüğü ortaya atılmıştı. CBD olarak da bilinen ve psikoaktif olmayan maddenin, acıyı azalttığı fakat kişinin kafasını iyi yapmadığı kaydedilmişti. Ferguson da bu noktada; “bu marihuananın sağlıklı tarafı, eğlenceli tarafı değil” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum