Yatırım yapmaya başla!

Coca-Cola Türkiye’deki Yatırımlarına Ara Vermiyor!

1964 yılından bu yana Türkiye'de faaliyet gösteren Coca-Cola, buradaki yatırımlarının artarak devam edeceğini bildirdi. Haberimizin ayrıntıları şöyle...
Coca-Cola Türkiye’deki Yatırımlarına Ara Vermiyor!

Alkolsüz içecek deninde akla ilk gelen isim olan Coca-Cola, 1964 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Genel merkezi, Amerika Birleşik Devletleri olan şirketin, Türkiye Genel Müdürü tarafından yapılan açıklamada, buradaki yatırımların artarak devam edeceği dile getirildi.

Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Can Arcasoy, sürdürülebilir projelerin topluma değer katma açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Türkiye’deki faaliyetlerine 1964 yılında başladıklarını ve bu ülkedeki yatırımlarının artarak devam ettiğini ifade eden Arcasoy, çalışma mantıklarının istikrar olduğunu ve bunun da topluma değer katma açısından çok önemli bir ayrıntı olduğunu belirtti.

Türkiye ekonomisine ve Türk toplumuna sağlanan katkının, katlanarak devam edeceği bildirildi.

Yapılan açıklamadan Türkiye’de şişeleyici ortağı bulunan Coca-Cola İçecek ile birlikte 10 fabrikada, binlerce kişiye istihdam sağlandığı bildirildi. Söz konusu bu istihdamın Türkiye ekonomisine olan faydalarının ise tüm markalarının ve milli futbolcu Cenk Tosun’un yer aldığı reklam filmi sayesinde artarak devam edeceği söylendi.

Genel Müdür Can Arcasoy, Türkiye ekonomisinin gücüne inandıklarını dile getirdi.

Türkiye özellikle 2017 yılının üçüncü çeyreğinde ulaştığı büyüme oranıyla, dikkatleri üzerine topladı. Piyasa beklentisinin üzerinde gelen veriler birçok uluslararası kredi derecelendirme kuruluşunun, Türkiye büyümesi için tahminlerini revize etmesine neden oldu. Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Can Arcasoy da bu doğrultuda, Türkiye’nin gücüne inandıklarını ve üretmeye devam edeceklerini belirtti.

Coca-Cola 2008-2017 yılları arasında, 60 sosyal sorumluluk projesiyle, 35 milyon liralık yatırım gerçekleştirdi.

Söz konusu projeler kapsamında 1,2 milyon kişiye ulaşan şirket; kadınların ekonomik olarak daha güçlenmesini, toplumsal yaşamı iyileştirmeyi, temiz su kaynaklarının korunmasını amaçladıklarını belirtiyor.

Kız Kardeşim Projesi ile kadınların kendilerini geliştirmelerini ve toplumda daha aktif şekilde rol almalarını hedefleyen Coca-Cola, bu kapsamda 17 şehirde 2 binden fazla kadına ulaşmayı başardı. Tarım projeleri kapsamında ise 3,6 milyar litre suyun doğaya geri kazandırıldığı ve rüzgar erozyonunu önlemek için 200 bin fidan dikildiği bildirildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum