Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Coca-Cola Hisseleri %1 Artarken, Varlık Alımının Belirgin Etkisi Beklenmiyor

Güne artıda başlayan Coca-Cola hisseleri haftalık bazda negatif bölgede bulunuyor.
Coca-Cola Hisseleri %1 Artarken, Varlık Alımının Belirgin Etkisi Beklenmiyor

Coca-Cola İçecek A.Ş. (CCOLA) hisseleri güne önceki kapanış fiyatının üzerinden başladı. Çarşamba günü 82 liradan kapanan hisseler, bu sabah 82,5 seviyesinden açıldı. Yatırımcılar, dün akşam piyasalar kapandıktan sonra duyurulan varlık edinimi gelişmesini değerlendiriyor.

CCOLA hisseleri saat 11.11’de %1,04 artışla, 82,80’den işlem görüyor.
Coca-Cola İçecek Hisseleri %1 Primli
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri pozitif açılışın ardından saat 10.40’ta 83 liraya dayandı. Ardından önce hafif geriledi, sonra yeniden yükseldi. Hisselerde kısa vadede 82,20 – 82,45 arası destek, 82,90 – 83,10 arası direnç fiyatları olarak izleniyor.

Coca-Cola hisse senedi bir haftada %0,24 oranında geriledi. Kaydedilen en düşük fiyat 79,45, en yüksek 84,00 oldu. Aylık değişim aralığı 79,45 – 91,90 olan hisseler yatırımcısına %5,5 oranında kaybettirdi. Yıllık getirisi ise %92 oldu.

Şirket, dün akşam Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yaptığı açıklamada Özbekistan Cumhuriyeti Devlet Varlık Yönetim Ajansı’nın (UzSAMA) LLC Coca-Cola Bottlers Uzbekistan’daki (CCBU) %57,118 hissesinin sahibi olduğunu duyurdu.

Söz konusu alım işleminde 252,28 milyon dolar bedel gerçekleşti. Coca-Cola İçecek ve Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Özbekistan ve Türkiye arasındaki ilişkileri güçlendirecek yeni bir adım atmaktan dolayı gurur duyduklarını belirtti.

CCİ CEO’su Burak Başarır ise açık satış işleminin başarıyla tamamlandığını, bu gelişmenin Coca-Cola Sistemi içindeki en güçlü ortaklardan biri olarak, konumlarını daha da sağlamlaştırdıklarını ifade etti.

Oyak Yatırım, satın alma işlemlerinin tamamlanmasının hisseler üzerinde nötr etki yaratacağını bildirdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum