Yatırım yapmaya başla!

Coca Cola Hissedarlarına 200 Milyon Lira Temettü Dağıtıyor!

9 bine yakın kişiye istihdam sağlayan, alkolsüz içecek grubunda lider marka Coca Cola İçecek, 2017 yılı finansal sonuçlarına göre 200 milyon TL temettü dağıtacağını duyurdu.
Coca Cola Hissedarlarına 200 Milyon Lira Temettü Dağıtıyor!

Alkolsüz içeceklerde dünya lideri Coca Cola, hissedarlarına 200 milyon TL temettü dağıtacağını duyurdu. Anadolu Grubu’nun ana hissedarı olduğu, 10 ülkede, 25 fabrikada toplamda 9 bine yakın çalışanı bulunan Coca Cola İçecek (CCI) 2017 yılı finansal sonuçlarını açıkladı.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre; satış hacminin %4 artışla 1,24 milyar ünite kasaya, toplam cironun ise %21 artışla 8,5 milyar liraya ulaştığı bildirildi.

Coca Cola İçecek CEO’su Burak Başarır, 2017 yılında elde edilen büyümede, tüm bölgelerin katkısı olduğunu söyledi.

Başarır, geçtiğimiz yıl kaydedilen büyüme ivmesinden duydukları memnuniyeti ve bu başarıda tüm bölgelerdeki artışın payı olduğunu ifade etti. Yurt içinde 10. fabrikayı, bu yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Isparta’da açtıklarını söyleyen Başarır, 2017 yılında oldukça sağlıklı bir performans sergilediklerini dile getirdi.

Liste fiyatlarındaki artışların ve verimliliği artırmaya yönelik alınan kararların, faaliyet karlılığına önemli katkısı olduğu söylendi.

Burak Başarır, Pakistan’da geçtiğimiz yıl güçlü bir hacim artışı sağlandığını, yine benzer şekilde Irak’taki satış hacminin de gazlı içecek kategorisindeki güçlü performans ve saha uygulamalarındaki iyileşmeyle birlikte, yılı büyümeyle tamamladığını bildirdi.

Orta Asya pazarlarının genel büyümeye katkılarından bahseden Başarır, en önemli alışveriş yaptıkları ülkelerin Kazakistan ve Azerbaycan olduğunu söyledi. Türkmenistan’da ise zorlu şartlara rağmen, tüm kategorilerde hacim artışı ve artan faaliyet karlılığıyla verimli bir yıl geçirildiğini belirtti.

2018 yılında Pakistan ve Kazakistan gibi büyük pazarlarda büyümeye devam edileceği bildirildi.

Coca Cola İçecek Üst Yöneticisi Burak Başarır, Orta Doğu ülkelerinde yaşanan siyasi ve makroekonomik sıkıntıların bu yıl da devam edeceğini beklediklerini söyledi. Ancak tüm bu koşullara rağmen büyümeye odaklandıklarını ve 2025 yılı hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini belirterek sözlerini tamamladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum