Yatırım yapmaya başla!

Coca-Cola Hisseleri 1Ç21 Kazancıyla Açılış Öncesinde Yükseliyor

Dünya devi The Coca-Cola Company, 2021’in ilk çeyreğine ilişkin kazanç raporunu açıkladı. Hisseler açılış öncesi yükseldi.
Coca-Cola Hisseleri 1Ç21 Kazancıyla Açılış Öncesinde Yükseliyor

Geçen hafta bankacılık devlerinin damga vurduğu ABD kazanç sezonu devam ediyor. Beklenen raporlardan bir tanesi 2021’in ilk çeyreğine ilişkin sonuçlarını açıklayan Coca-Cola’dan geldi.

Beklenti üstü gelirinin yanında şirket, stratejik girişimlerine karşı ilerleme hakkında da bir güncelleme sundu. Coca-Cola Başkanı ve CEO’su James Quincey, kaydettikleri ilerlemeden memnun olduklarını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle aşı bulunabilirliğinin arttığı ve ekonomilerin açıldığı pazarlarda işimizdeki gelişmeler bizi cesaretlendiriyor ve tüm yıl rehberliğimizden emin olmaya devam ediyoruz.”

Yıllık performansı yüzde 15’in üzerinde artıda duran ve Cuma günü 4,191.31 puanla rekor kıran S&P 500 bileşeni olan Coca-Cola hisseleri, açılış öncesi işlemlerde yükseldi.
Coca-Cola Hisseleri Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Coca-Cola’nın ilk çeyrek raporuna göre hisse başına düzeltilmiş kazanç 50 sent beklentiye karşılık 55 sent oldu. Net gelirler yüzde 5 artarak 9 milyar dolara yükselirken (beklenti 8,6 milyar dolar) organik gelirler yüzde 6 büyüdü.

Virüse bağlı belirsizliğin azaldığı Çin gibi pazarların etkisiyle, talep çeyreğin her ayında arttı. Şirketin, aynı adı taşıyan içeceğini de içeren gazlı alkolsüz içecek segmenti, Ocak-Mart döneminde %4’lük büyüme kaydetti. Bununla birlikte, raporda iyileşmeye giden yolun dünya çapında düzensiz olmaya devam ettiği belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum