Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CME Group İngiliz Finansal Teknoloji Şirketi NEX için 5.5 Milyar Dolarlık Teklif Verdi!

ABD'li borsa işletmecisi CME Group, İngiliz NEX'i satın almak için 5.5 milyar dolarlık teklif verdi. İşte ayrıntılar...
CME Group İngiliz Finansal Teknoloji Şirketi NEX için 5.5 Milyar Dolarlık Teklif Verdi!
Yorum

Dünyanın en büyük borsa işletmecisi olarak gösterilen CME Group’un İngiltere merkezli finansal teknoloji şirketi NEX Group’u satın almak için 5.5 milyar dolarlık teklif verdiği belirtildi.

5.5 milyar dolar (3.9 milyon milyar sterlin) değerindeki anlaşmanın; düzenleyici kurumlar ve NEX hissedarlarının onayına bağlı olarak 2018’in ikinci yarısında tamamlanmasının planlandığı belirtildi. ABD’li dev borsa işletmecisinin, NEX için hisse başına 10 sterlin vereceği, ayrıca ödemenin 5 sterlinlik kısmının nakit olarak yapılacağı ve NEX’in hisse başına 0.0444 CME Group hissesi verileceği açıklandı.

İngiltere merkezli finansal teknoloji şirketi NEX Group’a CME Group tarafından götürülen 5.5 milyar dolarlık satın alma teklifi resmen duyuruldu.

CME Group NEX’i 5.5 Milyar Dolara Satın Alıyor!Buna göre; NEX için hisse başına 10 sterlin verilecek, ayrıca ödemenin 5 sterlinlik kısmı nakit olarak yapılacak. Ayrıca CME Group, NEX için hisse başına 0.0444 CME Group hissesi verecek.

Söz konusu değerin, CME Group’un 28 Mart 2018’deki 158.84 dolarlık kapanış fiyatı ve ABD doları ile İngiliz sterlini arasındaki döviz kuru baz alınarak hesaplandığı söylendi.

Ayrıca 5.5 milyar dolarlık satın alma işlemiyle NEX CEO’su Michael Spencer da CME Group’un yönetim kuruluna katılacak.

CME Group NEX Satın Alma Teklifi Duyuruldu Diğer taraftan; NEX’in en büyük hissedarı konumundaki Spencer bunun yanında anlaşmadan 670 milyon sterlin elde edecek. Konuyla ilgili açıklama yapan CME Group Başkanı ve CEO’su Terry Duffy; satın almanın ikili sınır ötesi bir ticaret merkezi haline getireceğini belirtti.

Ayrıca piyasa katılımcılarının alım satım maliyetlerini düşürme ve riski daha etkin bir şekilde yönetme yolları aradığı şu zamanda; söz konusu anlaşmanın müşteriler için dünya çapında önemli değer ve verimlilikler sağlayacağını dile getirdi.

İlaveten; iki şirketin tek bir kuruluş olarak birbirinin tamamlayıcı yönlerini kullanacağını ve böylece daha geniş bir müşteri tabanına hizmet edeceklerini söyledi. Keza bir araya gelen gruplar; vadeli işlemler, nakit, tezgah üstü piyasa ürünlerini ve ticaret sonrası hizmetlerini çeşitlendirmiş olacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu