Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cloudflare’deki Erişim Sorunu Kripto Para Borsalarını Etkiliyor

İnternet platformlarına altyapı sağlayan Cloudflare’de erişim sorunu yaşanıyor. Bu durum pek çok kripto para borsasını etkiledi.
Cloudflare’deki Erişim Sorunu Kripto Para Borsalarını Etkiliyor
Yorum

İnternet siteleri tarafından kullanılan başlıca altyapı sağlayıcılarından biri olan Cloudflare’de erişim sıkıntısı yaşandığı bildirildi. Dünya genelinde pek çok internet sitesinin yanı sıra kripto para borsalarının da bu durumdan olumsuz etkilendiği belirtiliyor.

İçerik dağıtım ağı (CDN), paylaştığı bir güncelleme ile hizmetleri ve ağıyla ilgili sorunlar yaşadığını doğruladı. Sorunun çözümü için çalışmaların sürdüğü belirtildi. Firma erişim sıkıntısının neden kaynaklandığına dair ayrıntılı bir açıklama yapmadı.

Bu durumdan etkilenen borsaların başında FTX geliyor. ABD’li kripto para borsası, “Cloudflare bir kesinti yaşıyor. Kullanıcılar FTX ve diğer birçok siteye girmekte zorlanıyor.” açıklamasını yaptı.

Binance’tan Açıklama

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ise herhangi bir sorun yaşamadı. Borsanın CEO’su Changpeng Zhao, “Merkezileşmeye hoş geldiniz. Diğerlerinin güvendiği hizmetlerden biri için yedekli kurulumumuz var.” açıklamasını yaptı.

CZ, Binance’ın sahibi olduğu kripto analitik platformu CoinMarketCap üzerinde kısa süreli bir sorun yaşandığını ancak gerekli düzenlemelerin yapıldığını belirtti.

Cloudfare üzerinde yaşanan bir kesintinin, kripto para dünyasını ilk kez etkilemiyor. Ağustos 2020’de benzer bir kesinti Bitfinex ve diğer büyük web sitelerini durma noktasına getirmişti.

Çok Sayıda Platform Etkilendi

Kripto borsalarının yanı sıra, Hintli aracı kurumlar Zerodha ve Upstox gibi diğer siteler ve uygulamaların yanı sıra iletişim platformu Discord üzerinde de sorun yaşandığına dair bildirimler geliyor.

Yaklaşık üç yıl önce halka açılan Cloudflare, işletmelere web ağı altyapısı sunarak içeriklerini çevrimiçi yayınlamalarına olanak tanıyor. Altyapı ayrıca dağıtılmış hizmet reddi koruması (DDOS) dahil olmak üzere güvenlik hizmetleri sağlıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%