Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Clinton’un FBI Soruşturmasına Takılmasıyla Trump, Anketlerde Öne Geçti!

Clinton’un FBI Soruşturmasına Takılmasıyla Trump, Anketlerde Öne Geçti!

ABD’de seçim yarışı hız kesmeden devam ediyor. Bilindiği üzere mevcut Başkan Barack Obama’dan boşalacak koltuğun yeni sahibi, 8 Kasım günü gerçekleştirilecek seçimle belli olacak. Dört adayın katılmasına rağmen hepimizin malumu olduğu üzere, iki aday başı çekiyor. Bunlar; Cumhuriyetçi Partinin adayı Donald Trump ile Demokrat Partinin adayı Hillary Clinton. İki rakip arasında kıyasıya süren seçim mücadelesinde ibre, her geçen gün değişmeye devam ediyor.

Adaylar arasında bugüne kadar üç münazara gerçekleşti. Katıldıkları münazaralarda halkın sorularını yanıtlamaya çalışan adaylardan Clinton, üç münazarada da galip olarak görüldü. Çeşitli kuruluşların yaptığı anket sonuçlarında, Clinton’un Trump’ın 5 puan önünde olduğu ifade edilmişti. Özellikle de Trump’ın vergi kaçırdığına yönelik iddialar, Clinton’un puan farkını açmasını sağlamıştı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Fakat seçime altı gün kala, işler bir hayli değişmişe benziyor. Medyadan istediği desteği bir türlü bulamayan Trump, ilk kez anketlerde Clinton’un önüne geçmeyi başarıyor. Trump’ın öne geçmesini sağlayan en önemli gelişme ise FBI’nın, Clinton’a karşı tutumu oldu. Hafta başında FBI’dan yapılan açıklamada; Clinton’un kişisel e-posta adresini kullandığına yönelik yeni iddiaların gündemde olduğu ve bu doğrultuda soruşturmanın yeniden başladığı ifade edilmişti. Yaşanan bu gelişme üzerine Trump destekçisi Cumhuriyetçiler, adeta bayram ettiler. ABC News/Washington Post, FBI’nın yeniden başlattığı soruşturmanın ardından bir anket düzenledi. Anket sonuçlarına göre; Trump yüzde 46, Clinton ise yüzde 45 olarak gösterildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum