Yatırım yapmaya başla!

Citroen’in Bugatti Tarzı Küçük Konsepti “Revolte”

Citroen, zamanın ikon arabalarından 2CV'yi ultra modern halde tekrar sunmak istiyor. Bunu da Revolte adını verdiği konsept aracı ile yapmak istiyor. Bakalım 2CV'nin yeni neslinde neler varmış?
Citroen’in Bugatti Tarzı Küçük Konsepti “Revolte”

Citroen yine farklı olabileceği bir delik bularak, geçmişi günümüze taşıyacak yeni bir konsept modeli gösterdi. İnsanların psikolojilerini ve dünya gündemini oldukça iyi takip eden Fransız firmanın stil, konfor ve uzaktan pahalı görünen bazı şeyleri normal olarak bizlere sunabilmesiyle de daha çok ünlendi diyebiliriz.

Citroen-PSA mutlaka ama mutlaka, rakiplerinin akıl etme süreçlerinde olduğu sıralarda özellik düşünmeyi daha hızlı yaparak kendi sunabiliyor. Mesela lüks ayrıntıların duayeni olan Divis- DS Concept!

Üretim planlarına almasını beklediğimiz Revolte, Bugatti bakışlarının verildiği ekstra teknolojili küçük arabasını görüyoruz. Biraz önce Citroen için geçmişi günümüze taşıyan firma diye tabir etmiştik. Nedeni ise Revolte’nin yapısına baktığımız zaman o efsane 2CV aklımıza geliyor. Yani 2CV, günümüz yenilikleri aşılanarak tekrar gün yüzüne çıkartıldı.

Revolte’de gördüğümüz; 2CV’ye renk, heyecan, lüks ve kaslı bir vücut nakli olmuş.

Kavisli gelen kaputu, “rar”lanmış Chiron gibi duruyor. Oldukça da sevimli durduğunu söylemek isterim.

Revolte’ni kaput üstüne yapılan kaş şeklinde Led aydınlatmaları dikkate almadan, kare Matrix tipi farları da yine hız delisi vatandaşına benziyor.

Köşelerden yumuşak kavislerin verildiği tamponuna biraz krom biraz da değişik desenler verilmiş.

Tahmini 18″ olan Michelin lastik ve geniş çamurluklarıyla dikkat çekici.

Coupe gibi dursa da kapıları ters menteşeli olup Rolls Royce tarzında yapılmış.

Revolte’nin profilden arka kısma gelirken gözümüzün önüne birden Fiat 500 C geldi. D stün açısı ve şekli çok benziyor.

Arka kısma geçmeden önce tavanından bahsedelim. Tavan tente şeklinde, arka kısma doğru katlanabilen ve pil dolumlarını sağlayan güneş panellerinin merkezi diyebiliriz. Şarj ve coupe-cabrio tek hareketle halledilmiş.

Sevigili okurlarımız Bugatti’den sonra Bentley’ye geçmeye hazır mısınız?

Revolte’nin arka kısmına baktığımızda özellikle far kısmında, lüks marka ve modeli hedef alınmış.
Hatta direk alınmış!

Dışı kadar iç mekanıda enteresan. McLaren’den yardım alınmışcasına duran orta merkezli koltuk,
ters duran bir direksiyon! Biraz bencil bir araba gibi geldi. Çünkü başka koltuk yok…

Citroen Revolte yapı olarak oldukça kompakt. Uzunluğu 3.68 m, genişliği 1.73 m ve yüksekliği ise sadece 1.35 m dir.

Peki bu mix arabanın kaputunun altında ne var! Revolte’ne düşük kapasiteli hibrit ünite verilmiş. Ancak bu konuda bilgiler biraz kısıtlı.

Revolte konsept modeli hakkında yorumlarımızı yaptık. Ön kısımdan Fransız başlayan, profilden İtalyan giden bu “mignon” araba dünya turunu İngiliz olarak bitirmiş. Tabi ki her detayı böyle çıkacak diye bir kaide yok.

Sonuçta isminden önce gelen “konsept” kelimesi var. Her zaman dediğim gibi bu tip araçları anlatırken, çıkış modellerine dair hayal gücümüzü kullanmamız gerekiyor. Citroen’in, 2CV’yi unutmaması ve kapsülü kırıp yeniden kazandırmak istemesi güzel bir düşünce. Bakalım gerçekleşmesi ne kadar sürecek…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum